Popüler kripto para borsasından yüzde 90'lık kayıp!

Popüler kripto para borsasından yüzde 90'lık kayıp!
Dünya genelinde çok sayıda insana hitap eden ünlü kripto para borsası Binance hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere göre platform, kullanıcılarının yaklaşık yüzde 90 kadarını elinde tutamadı. Yaşanan son olaylar şirkette büyük bir hasara yol açtı. İşte detaylar...

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, çoğu muadili gibi kara para aklama, terör finansmanı ve kötü basının zorluklarıyla yüzleşmek zorunda. Bu yüzleşme, rapora göre şirkete milyarlarca dolara ve kullanıcıların çok büyük bölümünü kaybetmesine mâl oldu.

İddia: Binance kullanıcılarının %90'ını kaybetti!

Binance'in uyum ekibinin en kıdemli üyelerinden üçü, geçtiğimiz gün CoinDesk tarafından bildirilen bir röportajda, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasının bu alanlarda karşılaştığı zorlukları ve bunların onları nasıl etkilediğini tartıştı.

Binance, Binance KYC (müşterinizi tanıyın) hesapları olmayan müşterilerin çekebileceği maksimum Bitcoin miktarını 2 BTC'den 0,06 BTC'ye düşürmek için Temmuz 2021'de tartışmalı bir karar aldı.

wsi-imageoptim-binance-igql-cover.jpg

Ancak Binance'in önde gelen Uyum Görevlilerinden biri olan Tigran Gambaryan'a göre, bu hareket kripto borsasına 'milyarlarca gelire' mal oldu. Şirketin raporunda "KYC'yi uyguladıktan sonra müşterilerin %90'ını kaybettik, milyarlarca gelir kaybettik" ifadelerine yer verildi.

Ancak, Binance'in müşterilerinin %90'ını kaybettiğini belirten raporun yayınlanmasından sadece birkaç saat sonra, Binance CEO'su Changpeng Zhao, rakamı 'yanlış alıntı' olarak nitelendirildiğini belirtmek için Twitter'dan aşağıdaki paylaşımı yaptı;

"Tamamen yanlış bir alıntı. Rakamlara bakın…”

Son Haberler