Quest 2'nin GPU'su güçlendirilecek

Quest 2'nin GPU'su güçlendirilecek
Meta, bir Quest blog yazısında, şirketin piksel kalitesini ve uygulama performansını artırmalarına yardımcı olmak için geliştirici araçlarını ve deneyimlerini iyileştirmenin yolları üzerinde çalıştığını söyledi.

Meta, sanal gerçeklik (VR) başlıklarında daha iyi uygulama performansı için geliştiricilere Meta Quest 2 cihazlarında çalışmak üzere yüzde 7 daha fazla grafik işlem birimi (GPU) hesaplama gücü verdiğini duyurdu.

Meta'nın bir Quest blog yazısında belirttiğine göre şirket, piksel kalitesini ve uygulama performansını artırmalarına yardımcı olmak için geliştirici araçlarını ve deneyimlerini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışıyor.

Artan GPU gücü, geliştiricinin "hedef kare hızına ulaşmak için çözünürlüğü önemli ölçüde düşürmeden daha yüksek piksel yoğunluğundan yararlanma" becerisini geliştirecek.

Tüm geliştiriciler artık yeni 525 MHz GPU frekansından yararlanabilecek.

Dinamik saat sistemi, uygulamanın bundan faydalanacağını tespit ettiğinde frekansı otomatik olarak artıracaktır.

GPU, foveasyonu artırmak yerine, daha yüksek görsel kaliteyi mümkün olduğunca uzun süre korumak için önce 490 MHz'den 525 MHz'e yükselecek.

Meta, "Bu iyileştirmenin uygulama ekosistemimizde yaratacağı etki konusunda heyecanlıyız ve ilk deneyler, GPU saatlerindeki yüzde 7'lik bir artışın hem siz hem de uygulamanızın topluluğu için daha iyi bir deneyim sağlayacağını güçlü bir şekilde gösteriyor" dedi.

Son Haberler