Saç baş yolduracak hata! 10 binlerce dolar değerindeki NFT'sini yanlışlıkla sildi

Saç baş yolduracak hata! 10 binlerce dolar değerindeki NFT'sini yanlışlıkla sildi
Brandon Riley isimli bir NFT yatırımcısı, tek bir hatayla 10 binlerce dolar parasından oldu. Riley, bir anlık hatayla yaptığı bir işlem sonucu, on binlerce dolar değerindeki NFT'sini 'yaktı'.

Kripto para ve NFT piyasası geçtiğimiz yıllarda yaşanan hareketli günlerin ardından bir süredir durgundu. Ancak oklar Boğa sezonunun yaklaştığını gösterirken, hem kripto hem de NFT piyasalarında ufak hareketlenmeler başladı.

Boğa sezonuna elinde daha fazla değerli NFT ile girmek isteyen bir NFT yatırımcısı olan Brandon Riley, ne yazık ki bu isteğine ulaşamadığı gibi eldekinden de oldu.

135 bin dolarlık NFT dolaşımdan kalıcı olarak silindi

Bir NFT yatırımı için elindeki NFT'yi teminat göstererek borç almaya çalışan Riley, varlığı yanlışlıkla bir yakma adresine gönderdi. Bu da 135 bin dolar değerindeki CryptoPunk'ının dolaşımdan geri döndürülemez şekilde silinmesi anlamına geliyor. Riley sonrasında hem BoredApe hem de CriptoPunks projelerinin gelitşricisi Yuga Labs'den destek de istedi. Ancak henüz bir gelişme yaşanmış değil.

135.372,16 dolar değerinde 77 ETH'si kül olan Riley ise "Sanırım bu işe tek başıma kalkışmamalıydım" diye sonlandırdığı ve yaşadıklarını anlatan bir açıklama yaptı. Kripto ve NFT dünyasından olaya yönelik kimi yorumlar ise sorumlunun karmaşık arayüzler ve kafa karıştırıcı talimatlarla çalışan sistemler olduğunu söylüyor.

Son Haberler