Samsung Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro tanıtıldı! Fiyatı ne kadar?

Samsung Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro tanıtıldı! Fiyatı ne kadar?
Bugün gerçekleşen Galaxy Unpacked etkinliğinde Samsung yeni ürünlerini piyasaya duyurdu. Samsung Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro tüm teknik özellikleri ile tanıtıldı. Aynı zamanda cihazların satış fiyatları da açıklandı.

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni akıllı saat modellerini piyasaya tanıttı. Galaxy Watch 5, bir önceki nesle kıyasla oldukça dikkat çekici yükseltmelerle gelirken, kullanıcılara iki farklı ekran boyutu seçeneği sunuldu. Bunlar 40 mm ve 44 mm olarak açıklandı. Aynı zamanda Galaxy Watch 5 Pro modeline de lansmanda yer verildi. Son derece şık ve minimalist bir tasarım anlayışıyla geliştirilen saatlerin tüm teknik özellikleri duyuruldu. Satış fiyatları da kesinlik kazandı.

Dayanıklılık oranı yükseldi

Yapılan açıklamalara göre Samsung, yeni akıllı saat cihazlarında kullandığı malzemelerin, önceki nesildeki malzemelerden yüzde 60 oranında daha güçlü olduğu belirtildi. Tırmanış, dağ bisikleti, snowboard ve sörf gibi sporlar ile ilgilenen kullanıcıların bu gelişmeden büyük mutluluk duyacağı tahmin ediliyor. Geliştirilmiş dayanıklılık özelliği sayesinde cihaz, duvardan sürtmelere ve hatta sert bir şekilde yere çarpmalarda dahi farkını ortaya koyarak sağlam bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

samsung-galaxy-watch-5-ve-watch-5-pro-tanitildi-fiyati-ne-kadar-2.jpeg

Spphire Crystal teknolojisi ilk kez Galaxy Watch 5'te kullanıldı

Samsung'un geliştirmiş olduğu Sapphire Crystal ekranı ilk kez kullanan bu akıllı saatler, aynı zamanda 5ATM suya dayanıklılık gösteriyor. Serideki tüm modeller, Watch 4 serisinde de karşımıza çıkan Exynos W920 yonga setinden gücünü alıyor. Bellek yapılandırmasında da bir önce nesle göre hiçbir değişiklik bulunmuyor. 1,5 GB RAM kapasitesi ile 16 GB dahili depolama alanı eşleştiriliyor. Cihazın işletim sistemi ise One UI Watch 4.5 ile geliyor.

Samsung Galaxy Watch 5 serisi akıllı saat modelleri egzersiz ve sağlık takibi için optik kalp atış hızı izleyicisi taşıyor. Aynı zamanda EKG ve biyoelektrik empedans (BIA) sensörü yer alıyor. BIA analizi ağırlık, vücut yağ yüzdesi ve hatta iskelet kası için hedefinizi belirlemenize olanak tanıyor. Cihaz, kullanıcılarına birkaç dakikalık yoğun kardiyo egzersizinden sonra yaşadığınız ter kaybına göre ne kadar sıvı tüketmeniz gerektiğini dahi hatırlatıyor.

Samsung'un yeni akıllı saati, SmartThings özellikli bir eve sahip olan kullanıcılar için ışıkları kapatma, klimayı ya da TV'yi önceden belirlenmiş saatlere göre açma gibi fonksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Uyku takibi modunu oldukça gelişmiş bir hale getiren şirket, uyku alışkanlıklarınızı kapsamlı bir şekilde analiz ederek size uyku koçluğu programı oluşturuyor. Her ay kişiselleştirilmiş raporlar kullanıcılara sunuluyor.

samsung-galaxy-watch-5-ve-watch-5-pro-tanitildi-fiyati-ne-kadar-3.jpeg

Samsung Galaxy Watch 5 fiyatı

26 Ağustos tarihinde satışa çıkacak olan 40 mm Galaxy Watch 5'in fiyatı 279 dolar olarak açıklandı. 44 mm seçeneği 309 dolar belirtilirken; Watch 5 Pro ise 449 dolardan alıcılara hitap edecek. Henüz ne yazık ki akıllı saatlerin Türkiye fiyatlandırmaları açıklanmış değil.

Son Haberler