Samsung kendi tanıtımda iPhone görseli kullandı

Samsung kendi tanıtımda iPhone görseli kullandı
Samsung'un Galaxy temalarını tanıtmak için hazırladığı görselde temsili telefon olarak iPhone kullanması firma ile dalga geçilmesine neden oldu.

Samsung'un iPhone görüntülerini kullanarak Twitter hesabından bir şeyler yayınlaması yeni bir şey değil. Şirketin pazarlama ekibi geçmişte de bu tür hatalar yaptı ve yapmaya da devam edecek gibi görünüyor. Bu sefer şirket, kendi üyelik uygulamasında Apple iPhone'a atıfta bulundu.

Güney Kore'deki bir Samsung Topluluk Yöneticisinin, Samsung'un One UI Galaxy Temalarını tanıtmak için Members uygulamasında yayınladığını bir resimde iPhone'un stilize edilmiş bir modelinde birkaç Samsung teması görülüyor. Gönderiyi aşağıda görebilirsiniz:

Tanıtım görselini oluşturan kişinin Samsung Galaxy cihazlarını tanımadığı görülüyor. Samsung'un sosyal medya pazarlama departmanı bu tür bir hata yapmış olabilir, ancak daha da kötü olan, Samsung Topluluk Yöneticisi'nin durumu fark etmeyip gönderiyi yayınlaması.

iPhone'lar (özellikle ekran çentiğine sahip modeller) tanınması kolay, farklı bir tasarıma sahip. Genel iPhone tasarımının üçüncü taraf uygulama reklamlarında, hatta Google Play Store'da bile temsili telefon olarak kullanılmasının nedeni bu. Ancak bu sefer, Galaxy Temalarını tanıtan bir görsele bakıyoruz ve temaların iPhone ekranının içinden gösterilmesi hiç uygun görünmüyor.

Son Haberler