Sesli ve görüntülü arama yolda: Elon Musk, Twitter'a gelecek özellikleri açıkladı!

Sesli ve görüntülü arama yolda: Elon Musk, Twitter'a gelecek özellikleri açıkladı!
Elon Musk, Twitter için gelecek yeni özellikleri duyurdu. Uzun süredir beklenen sesli ve görüntülü arama da yolda… İşte açıklanan yenilikler!

Twitter, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ederken Elon Musk’tan yeni müjdeler de geldi. Birkaç ay içinde baştan sona tasarlanan, daha kullanıcı dostu arabirime kavuşan Twitter, çok beklenen özelliklere nihayet kavuşuyor.

Yeni özelliklerle artık Instagram ve WhatsApp’ın sahip olduğu uçtan uca şifreleme, sesli ve görüntülü arama özellikleri gelecek. İşte Musk tarafından açıklanan yeniliklerin detayı.

Sesli ve görüntülü arama yolda

Reuters’in aktardığına göre Elon Musk, Salı günü yaptığı paylaşımda Twitter’a gelecek yeni özellikleri duyurdu.

Geçen yıldan bu yana uçtan uca şifreleme özelliğini getireceğinden bahseden Twitter CEO’su, bu özelliği yakında kullanıma sunacaklarını açıkladı. Sadece bunlarla da sınırlı değil.

Elon Musk, yaptığı paylaşımda "Yakında, bu platformdaki herhangi biriyle kullanıcınızdan sesli ve görüntülü sohbet olacak, böylece dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla telefon numaranızı vermeden konuşabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Twitter'daki arama özelliği, Meta'nın (META.O) benzer özelliklere sahip sosyal medya uygulamaları Facebook ve Instagram ile aynı hizaya getirecek .

Ayrıca Musk, şifreli doğrudan mesajların bir sürümünün Çarşamba gününden itibaren Twitter'da kullanılabileceğini söylerken, aramaların şifrelenip şifrelenmeyeceğini ise belirtmedi.

Eski hesaplara veda

Yeni özelliklere ek olarak Twitter, etkin olmayan hesaplar için de harekete geçti. Musk, birkaç yıldır etkin olmayan hesapları kaldıracağını, bu sayede takipçi sayılarında düşüş yaşanabileceğini işaret etti.

Kaynak: Reuters
Yerelleştirme: Okan Güleş-Veteknoloji

Son Haberler