ShareChat işgücünün yaklaşık %5'ini işten çıkardı

ShareChat işgücünün yaklaşık %5'ini işten çıkardı
Hintli sosyal medya şirketi ShareChat (Mohalla Tech Pvt Ltd), Jeet11 adlı fantezi spor platformunu kapattıktan sonra çalışanlarının yüzde 5'inden azını işten çıkardığını doğruladı.

Twitter, Google, Snap ve Tiger Global tarafından desteklenen ShareChat'in yaklaşık 2.300 çalışanı bulunuyor ve işten çıkarmalar, neredeyse her teknoloji firmasının küresel ekonomik krizi atlatmak için işletmeleri yeniden yapılandırdığı bir dönemde şirkette 100'den fazla kişiyi etkileyecek.

"Standart bir iş uygulaması olarak, stratejilerimizi periyodik olarak değerlendiriyoruz. Jeet11'in faaliyetlerini durdurduğumuzu ve bazı işlevlerimizi yeniden düzenlediğimizi teyit edebiliriz, bu da bu yeteneğin ekipler içinde hareket etmesi ve birkaç çalışanın çıkması anlamına geliyor" dedi.

Sözcü, "Bu süreç çalışanlarımızın yüzde 5'inden daha azını etkiledi" diye ekledi.

ShareChat (Mohalla Tech Pvt Ltd), tüm platformlarında 400 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısıyla (MAU) Hindistan'ın en büyük yerli sosyal medya şirketidir.

Ankush Sachdeva, Bhanu Pratap Singh ve Farid Ahsan tarafından 2015 yılında kurulan ShareChat'in son değeri 5 milyar dolar olup portföyünde ShareChat App ve Moj gibi sosyal medya markaları bulunmaktadır.

ShareChat uygulaması aylık 180 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahipken, Moj her ay uygulamada içerik tüketen 300 milyona yakın kişiyle Hindistan'ın en büyük kısa video platformudur.

"Güçlü büyümeye odaklanmaya ve planlarımıza uygun olarak çeşitli işlev ve rollerde işe alım yapmaya devam ediyoruz. Hindistan'ın en hızlı büyüyen sosyal medya şirketi olarak başarılı olmak için stratejimizi düzenli olarak değerlendiriyor ve vizyonumuza ulaşmak için gerekli değişiklikleri yapıyoruz" dedi.

2020 yılında piyasaya sürülen Jeet11, ShareChat'in Dream11 ve Mobile Premier League'e (MPL) yaklaşımıydı.

ShareChat, bu yılın Haziran ayında 520 milyon dolarlık çok dallı bir finansman turunu kapatarak değerlemesini 5 milyar dolara çıkardı.

Finansman turunda şirket Google, Times Group ve mevcut yatırımcılardan 255 milyon dolar topladı.

ShareChat 2021'den bu yana kümülatif olarak 1,2 milyar dolar topladı ve MX TakaTak'ı da satın aldı.

Son Haberler