Şifre paylaşmayı yasaklayan Netflix, kâr edeyim derken zarar edecek gibi görünüyor!

Şifre paylaşmayı yasaklayan Netflix, kâr edeyim derken zarar edecek gibi görünüyor!
Netflix'in getirdiği şifre paylaşma yasağı, kullanıcıları çileden çıkarırken, rakipleri için de bir alay malzemesi oldu. Yasak getirilen ülkelerdeki platformlar, şifre paylaşma yasağı getirmeyeceklerini belirtirken, kullanıcılar da Netflix aboneliklerini iptal ettirmeye başladı.

Geçtiğimiz haftalarda Netflix şifre paylaşımlarıyla alakalı yeni bir düzenleme getirdi. Bu düzenleme kapsamında 1 hesabı sadece 1 hane üyeleri kullanabilirken, artık farklı hanelerde yaşayan arkadaşlarınızla ya da tanıdıklarınızla aynı hesabı kullanmayacaksınız.

ABONE KAYBETMEYE BAŞLADI

Netflix bu konuda bir adım atmasına attı ama işler beklenen gibi değil zararla sonuçlandı. Gelen şifre paylaşma yasağıyla birlikte Netflix, Twitter'da büyük tepki çekti. Birçok platform Netflix gibi yasaklar koymayacağını açıklarken, birçok kullanıcı Netflix aboneliğini iptal ettirdi.

Netflix henüz kazanç konusunda bir açıklama yapmasa da bu şirkete sadakati düşürdüğü gibi geliri de düşürebilir. Çünkü yapılan zamlarla birlikte gelen yasak artık kullanıcıların sinirlerini alt üst edecek duruma geldi. Üstelik Netflix, reklamlı abonelik getirerek işi iyice kapitalizmle harmanlamaya devam ediyor.

Türkiye'de şifre yasağının ne zaman uygulanacağı henüz bilinmiyor. Ancak yakın zamanda Türkiye'de de böyle bir durumun söz konusu olması gündemde olabilir. İşte o zaman Disney+, Blu TV, Amazon ya da diğer platformların abonelerinde ciddi bir artış yaşanabilir.

Netflix, giderek hırçınlaşan bir politika izlemesiyle, abone sayısını giderek kaybedebileceği de görülüyor.

Son Haberler