Şok eden olay: Fark etmeden başka birinin Tesla Model 3'ünü çaldı

Şok eden olay: Fark etmeden başka birinin Tesla Model 3'ünü çaldı
Kanadalı bir adam, kendi arabası sanarak ve kendi anahtarıyla başka birinin Tesla Model 3'ünü çalıştırarak yola çıktı. Dünya çapında büyük yankı uyandıran bu olayın nasıl gerçekleştiği herkes tarafından çok merak ediliyor.

Kanada, Vancouver'da yaşayan Rajesh Randev, çocuklarını okuldan almak için acele ederken Tesla Model 3'üne bindi ve sürmeye başladı. Ancak Randev, uzun bir süre sonra kullandığı otomobilin kendi Model 3'ü olmadığını fark etti. Görünene göre, farkında olmadan başka birinin Model 3'ünü "çalmıştı" ve daha da kötüsü Tesla'nın uygulaması, hiçbir şey olmamış gibi otomobili çalıştırıp kalkış yapmasına izin vermişti.

Global News'in söylediğine göre olay 7 Mart'ta meydana geldi. Randev, beyaz Tesla Model 3'ünü, yanında park etmiş olan, ancak başka birine ait olan aynı otomobille karıştırdı. Ön camda bir çatlak görse de, hatasını fark etmedi ve karısını arayıp ne olduğunu sormaya karar verdi. Randev, otomobilin içinde telefon şarj cihazını bulamayınca da durumun farkına varmadı.

Ancak o sırada, bilinmeyen bir numaradan mesajlar almaya başlamıştı.

Randev, "10 dakika sonra telefonuma "Rajesh, bir Tesla mı kullanıyorsun?" diyen bir mesaj aldım" dedi.

Mesajlar, yanlışlıkla çaldığı Tesla'nın sahibi Mahmood adlı birinden geliyordu. Randev'in telefon numarasını Randev'in otomobilinin, diğer beyaz Tesla Model 3'ün üzerinde bulmuştu.

Randev otomobili park etti ve incelemek için dışarı çıktı. Lastiklerin kendi Model 3'ündekilerden farklı olduğunu gördü. Mahmood haklıydı: Başka birinin arabasını kullanıyordu. Randev, Mahmood ile konuştu ve çocuklarını okuldan aldıktan sonra arabayı iade etmeyi kabul etti.

Bu olay sırasında Randev, kendisine ait olmayan bir Tesla Model 3'ü gerçek sahibine iade etmeden önce iki kez açıp sürmeyi başardı. Her iki adam da duruma güldü ve dürüst bir karışıklık olduğu için şikayette bulunmadılar.

Tesla şirketine gelince... Randev otomobille bağlantılı bir uygulamanın başka bir kişinin arabasını nasıl açmış olabileceğini anlamaya çalışmak için iletişime geçmeye çalıştı, ancak e-postaları yanıtsız kaldı.

Tesla'nın telefon anahtarı uygulaması, kullanıcıların otomobillerinin kilidini açmasına ve telefonları yakındayken onları sürmeye başlamasına olanak tanıyor. Ancak bir kişinin farklı bir Tesla'yı açamaması gerekir. Bazı şüpheciler, Mahmood'un Tesla'sının muhtemelen açık olduğunu ve zaten çalışmakta olduğunu öneriyor olsa da, Model 3, sahibi araçtan uzaklaştıktan sonra kapıları kilitleyen ve aracın sürülmesini engelleyen bir sisteme de sahip.

Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin halkla ilişkiler ekibini yıllar önce sonlandırmış olduğu için şirket henüz medya açıklaması isteklerine cevap vermiş değil.

Son Haberler