Spotify abonelik fiyatı yükseldi! İşte zamlı rakamlar

Spotify abonelik fiyatı yükseldi! İşte zamlı rakamlar
Spotify abonelik fiyatları yükseldi. Gelen son zamlardan sonra en düşük paket 10,49 TL'ye ulaşmış durumda. Peki ya platformdaki diğer paketlerin ücretleri ne kadar oldu? Sizler için bir araya getirdik.

2006 yılında İsveç'te kurulan müzik uygulaması Spotify günümüzde oldukça popüler bir hale geldi. Daniel Ek'in kurucusu olduğu firma şu anda Android, Symbian, Windows Mobile, S60, webOS, Microsoft Windows, mac OS X, iOS ve Linux platformlarında kullanılabiliyor. Tüm dünyada hizmet vermeye devam eden platform, Türkiye'de de oldukça büyük bir abone sayısına sahip.

Kısa bir süre öncesine kadar Spotify abonelik ücreti 17,99 TL karşılığında elde edilebiliyordu. Ancak yapılan son açıklamaya göre şirket, fiyatlarına zam uyguladı. Bireysel paketin yanı sıra Aile paketi, Öğrenci ve Duo seçenekleri için de ücretler artırıldı. Peki ya gelen son zamlardan sonra yeni fiyatlar ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Zamlardan sonra Spotify fiyatı ne kadar oldu?

Öncelikle Bireysel paketten başlamak gerekirse, Spotify fiyatı eskiden 17,99 TL iken zamlarla beraber 20,99 TL'ye yükseldi. Bu pakette kesintisiz bir müzik deneyimine sahip olurken, aynı zamanda çevrim dışı dinleme ve reklamsız bir şekilde platformdan yararlanmaya şansına sahip olabilirsiniz.

spotifyy.jpg

En düşük fiyatlı Spotify paketi ise Öğrenci planı olarak bilinmektedir. Yalnızca üniversitede okuyan kullanıcıları kapsan özel indirim, eskiden 8,99 TL'ye abonelik almanıza izin vermekteydi. Ancak yeni zamlarla beraber fiyatlar 10,49 TL'ye yükseldi. Bu paketin özellikleri ise Bireysel paket ile birebir aynıdır.

Yakın bir zaman öncesine kadar 23,99 TL'den abone olma imkanı sağlayan Spotify Duo paketi aynı evde yaşayan çiftler için birebir! Bu paketle birlikte iki Premium hesap elde etmek mümkün. Ancak son zamlardan Duo paketi de etkilendi. Fiyatı 27,99 TL'ye ulaştı.

Spotify Aile paketi pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bu paket sayesinde aynı evde yaşayan aile üyeleri, toplamda 6 farklı Premium hesaba ulaşma şansı bulabiliyor. Platformdaki tüm müziklere kesintisiz, reklamsız ve sansürsüz bir şekilde ulaşma imkanı tanıyan bu paket, eskiden 29,99 TL karşılığında elde edilebiliyordu. Şu anda ise 34,99 TL'ye ulaşmış durumda.

En ucuz Spotify paketi 10,49 TL'yi görmüş durumda. Esas itibariyle platform zam yapması uzun bir süredir beklenmekteydi. Zira şirket, yaklaşık 1,5 yıldır kullanıcılarına herhangi bir zam uygulamamıştı.

Son Haberler