Steam uygulaması yenilendi! İşte yeni tasarımı

Steam uygulaması yenilendi! İşte yeni tasarımı
Steam mobil uygulaması güncellendi. Valve'ın popüler oyun platformu, yepyeni bir tasarımla karşımıza çıktı. Yeni tasarıma kullanıcılardan son derece olumlu tepkiler geldi. İşte o tasarım...

Valve şirketinin popüler oyun platformu olan Steam mobil uygulaması için yeni tasarımını yayınladı. İşte yeni tasarımın detayları...

Oyun dünyasında tüm oyuncuları bir araya getiren platformlardan birisi olan Steam, masaüstü uygulamasını her ne kadar sürekli güncellese de mobil uygulamasını bir süredir göz ardı ediyordu. Kullanıcıların özellikle Steam Guard için kullandığı mobil uygulama, artık ‘daha kullanılabilir’ olmasını sağlayacak bir tasarıma kavuşacak.

Steam’in geliştiricisi Valve, en sonunda fazlasıyla eski ve ilkel görünüme sahip mobil uygulamasının tasarımını yenilemeye karar verdi. Uygulama, yeni tasarımın yanı sıra bazı önemli özelliklere de kavuştu. Gelin, yeni Steam mobil uygulamasına yakından bakalım.

Karşınızda yeni Steam mobil uygulaması:

steam-uygulamasi-yenilendi-iste-yeni-tasarimi.jpeg

Steam'in yenilenen mobil uygulaması, artık çok daha temiz gözüken bir tasarım taşıyacak. Oyuncular, soldaki hamburger menüden kurtularak en önemli sayfalara uygulamanın altına eklenen menüden ulaşabilecek. Menüde yer alan yeni hamburger menüsüyse Topluluk gibi alanlara erişmenizi sağlayan bağlantılara yer verecek.

Steam Guard için büyük bir kolaylık getirildi:

steam-uygulamasi-yenilendi-iste-yeni-tasarimi-2.jpeg

Steam’in mobil uygulamasını yenilemesiyle birlikte büyük bir özellik de kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, Steam hesaplarına girmek için artık sadece Steam Guard kodunu elle girmek zorunda olmayacaklar. Steam masaüstü uygulamasında gösterilecek olan QR kod, mobil uygulama ile taratılarak hesaba daha kolay erişme imkânı sunulacak.

Mobil uygulamanın yenilenen sürümü, şu anda tüm kullanıcıların kullanımına açılmış durumda değil. Valve, uygulamayı iOS ve Android platformlarında beta olarak test etmeye devam ediyor. Uygulamanın beta sürümüne erişme için bu bağlantıya tıklayarak Android testçisi olabilirsiniz. iOS’ta beta sürümüne erişmek içinse Apple’ın TestFlight uygulamasından faydalanmanız gerekiyor.

Son Haberler