Threads'ten mesaj atmak isteyen Instagram DM'ini kullanacak

Threads'ten mesaj atmak isteyen Instagram DM'ini kullanacak
Threads uygulaması çiçeği burnunda çalışmalarına devam ederken, milyonlarca kullanıcı platformu kullanmaya başladı. Mesajlar konusunda dikkat çeken bir açıklama yapılırken, Instagram DM işaret ediliyor.

Threads uygulaması yaklaşık 1 haftadır yayında ve şimdiden drama ve kaosun merkezi oldu. Lansmanından sonraki 24 saat içinde uygulamaya 30 milyondan fazla kullanıcı katıldı ve bunu Twitter’ın “taklite” karşı yasal işlem başlatmayı planladığına dair haberler izledi.

Technopat'erin haberine göre, ilk kullanıcıların Twitter alternatifinin bazı temel özellikleri sunmadığını fark etmeleri fazla zaman almadı. Birçok kullanıcı Threads’in neden doğrudan mesaj göndermelerine izin vermediğini sorguladı. Cevap ise çok basit, Meta şimdilik bunu istemiyor.

Instagram başkanı Adam Mosseri, lansmanından bu yana platformda aktif olarak geri bildirim almaya ve kullanıcılar tarafından gönderilen çeşitli soruları yanıtlamaya çalışıyor. Mosseri kullanıcılara yanıt verirken, birkaç Threads özelliğinin “listede” olduğunu ve gelecekteki güncellemelerin bir parçası olarak gelmelerinin beklendiğini kabul etti.

Mosseri, Threads uygulamasına doğrudan mesajlar eklemek gibi bir planlarının olmadığını ve platformu basit tutmak istediklerini de birçok yanıtında yineledi:

“Şimdilik planımız başka bir gelen kutusu oluşturmak değil, bunun yerine insanların Instagram DM’leri ve sahip olmadığımız uygulamalar da dahil olmak üzere diğer uygulamalara ileti dizileri göndermesine izin vermek. Uzun vadede mantıklı olmayabilir ama basit bir başlangıç yapabileceğimizi düşündük.”

Bu arada Meta, şirketin 2014 yılında satın aldığı en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a ev sahipliği yapıyor. Ondan önce de Instagram adlı fotoğraf tabanlı bir sosyal ağ uygulamasını satın almış ve doğrudan mesajlaşma özelliklerini ona eklemişti. Bir de Meta’nın sadece anlık mesajlaşma için geliştirdiği Messenger uygulaması var.

Mosseri, “Threads için başlangıçta açık olmaya ve insanları konuları paylaşmak için diğer mesajlaşma uygulamalarını kullanmaya yönlendirmeye eğilimli olacağımızı düşünüyoruz. Bunun uzun vadeli olup olmayacağını bilmiyorum, ancak şimdilik işleri basit tutmak ve insanların telefonlarına başka bir gelen kutusu eklemekten kaçınmak istedik” dedi.

Mosseri’nin yanıtları, planların değişmesi halinde gelecekte Threads uygulamasına doğrudan mesaj gönderme özelliğinin gelebileceğine dair bir olasılık bırakıyor gibi görünüyor. Şimdilik, uygulamadaki bir ileti dizisindeki Paylaş düğmesine dokunabilir ve URL’sini kopyalayabilir, Instagram DM ya da başka bir uygulama kullanarak mesaj yoluyla iletebilirsiniz.

Son Haberler