Tim Cook'tan, Steve Jobs'a: "Tanıdığım en meraklı insandı"

Tim Cook'tan, Steve Jobs'a: "Tanıdığım en meraklı insandı"
Apple’ın şu anki CEO’su Tim Cook, 2011’de hayatını kaybeden Steve Jobs’un doğum gününü bu sözlerle kutladı

Apple'ın kurucusu Steve Jobs yaşasaydı, bugün 68 yaşında olacaktı. 2011 yılında bir tümöre bağlı solunum durması nedeniyle hayatını kaybeden Jobs, devrim niteliğindeki ürün ve fikirleriyle birçok sektörü değiştirdi. Şu anki Apple CEO'su Tim Cook, Jobs'un 24 Şubat'taki doğum gününü anmak için bir mesaj yayınladı: "Öğretecek çok şeyi olan insanlar, öğrenecekleri çok şey varmış gibi yaşarlar ve Steve öğrenmeyi severdi. Tanıdığım en meraklı insandı, bu da onu tanıdığım en iyi öğretmen yaptı. Mutlu yıllar arkadaşım."

Steve Jobs, 2022 yılında, ölümünden çok sonra, Başkanlık Özgürlük Madalyası ile ödüllendirildi. Biden yönetiminin o sırada bir basın açıklamasında belirttiğine göre ABD'nin en yüksek sivil onuru olan bu madalya, ABD'nin refahına, değerlerine veya güvenliğine, dünya barışına veya diğer önemli toplumsal, kamusal veya özel çabalara örnek niteliğinde katkılarda bulunan kişilere veriliyor.

Steve Jobs'ın anısını her zaman canlı tutacak tüm ürünlerin yanı sıra, Laurene Powell Jobs, Jony Ive ve Tim Cook, geçtiğimiz yıl bir araya gelerek Steve Jobs Arşivi'ni başlatmıştı.

Son Haberler