Türk Hava Yolları'ndan bir ilk: Apple Pay ile ödeme yapılabilecek

Türk Hava Yolları'ndan bir ilk: Apple Pay ile ödeme yapılabilecek
Artık Türk Hava Yolları'nın online kanallarından Apple Pay ile ödemelerinizi yapabileceksiniz. Ödeme yaparken kartınızı kaydetme seçeneği de bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları (THY) tarafından yapılan bir açıklamada online ödeme kanalları üzerinden Apple Pay desteğinin sunulacağı duyuruldu. Bu, yolcuların bundan sonraki süreçte Apple Pay aracılığı ile ödemeleriniyapabilecekleri ve kartlarını Apple Wallet'a ekleyebilecekleri anlamına geliyor.

"Türk Hava Yolları ödemeleri Apple Pay ile yapılacak"

THY'den yapılan açıklamaya göre Apple Pay ödeme seçenekleri artık web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden de sunulacak. Bu destek, Apple cihazları üzerinden işlem yapan yolcuların Apple Pay ile daha hızlı ödeme yapmasına olanak tanıyor.

Türk Hava Yolları'ndan bir ilk Apple Pay ile ödeme yapılabilecek

Açıklamada ayrıca Apple Pay'in avantajlarına da değinildi. Bu, yüz tanıma ve aynı zamanda parmak izi şeklindeki biyometrik kimlik doğrulamayı kullanarak Apple Pay ile ödeme yapılmasına olanak sağlayacak. Yolcunun talebine bağlı olarak ödeme sırasında kart kaydı da yapılabilmektedir. Dolayısıyla bu kart THY'nin online kanallarında tek tıkla kullanılabiliyor. Bu başlıkta paylaşılan bilgiler arasında şunlar yer alıyor:

"Türk Hava Yolları'nın online kanalları üzerinden yapılan rezervasyon ve bilet işlemlerine yönelik yeni uygulamaları hayata geçirme çalışmalarına evam edeceğiz. Web sitemiz üzerinden yapılan işlemlerde, mobil uygulamaları çalıştırırken bundan sonra Apple Pay ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz. İşlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayın.

Türk Hava Yolları'ndan bir ilk Apple Pay ile ödeme yapılabilecek

Ödeme sayfasında, Apple Kimliğiniz ülke bilgisine bağlı olduğu ve ödeme için kullandığınız kart ve para biriminin destek aldığı sürece ödeme yönteminiz olarak Apple Pay'i seçebilirsiniz. ”

Apple Pay'in henüz Türkiye'de desteklenmediğini belirtmek isteriz. Ancak desteklenen ülkelere yapılan uluslararası uçuşlarda kullanıcılara çok fazla kolaylık sağlıyor.

Son Haberler