Türklerin damga vurduğu Reddit Place yeniden başladı!

Türklerin damga vurduğu Reddit Place yeniden başladı!
Geçtiğimiz yıl Türklerin damga vurduğu, internet tarihinin en büyük etkinliklerinden Reddit Place, bugün itibariyle yeniden başladı.

İlki 2017'de düzenlenen, Reddit kullanıcılarının beş dakikada bir yalnızca bir pikseli ekrana koyabildiği Reddit Place'in ikincisi geçtiğimiz yıl gerçekleştirilmişti. 1 Nisan'da başlayıp dört gün süren etkinlik, çok fazla ilgi toplayarak internet tarihinin en büyük olaylarından birine dönüşmüştü. 2022 yılında birçok muazzam eserin ortaya çıktığı etkinliğe Türk kullanıcılar da damgasını vurmuştu.

Bugün ise beklenen oldu ve etkinliğin bir sonraki ayağı başladı. Reddit'in bu sefer beş yıl beklememesi de dikkat çekti. Ayrıca 1 Nisan'da başlamayarak geleneğin bozulması da kullanıcıları şaşırttı. Bir Reddit çalışanı, etkinliğin normalde nisanda başlayacağını ancak ertelendiğini ifade etti.

Etkinlik, Reddit'in son zamanlardaki kararlarını eleştirmek için kullanılmaya başladı bile

Etkinliğeprotestolar başlamıştı.

Bu yüzden bu yılki etkinliğin şirketi protesto etmek için kullanılma ihtimali çok yüksek. Kullanıcılar, Reddit'in Place duyurusu gönderisinin altına daha şimdiden sert eleştirilerde bulunmaya başladı. Ayrıca tuvalin şu anki hâlinden şirket CEO'su Steve Huffman'a yüklenildiğini de görebiliyoruz. CEO'nun uygulamadaki isminin "spez" olduğunu belirtelim. Tüm bunlar, etkinlik boyunca şirketi eleştirmeye yönelik eserler göreceğimizin bir göstergesi.

Son Haberler