Twitch'ten para kazandıracak yeni özellik: Hype Chat

Twitch'ten para kazandıracak yeni özellik: Hype Chat
Twitch'e para kazandıracak yeni özellik geldi. Mesaj sabitleme özelliğiyle birlikte yayıncılar, ücreti karşılığında yorum yazan izleyicinin mesajını en üste sabitleyebilecek.

Popüler canlı oyun yayını platformu Twitch’e mesaj sabitleme özelliği geldi. Hype Chat olarak adlandırılan yeni özellikle birlikte artık yayıncılar, ücret almaları karşılığında yayını izleyen kullanıcıların gönderdiği mesajları en üste sabitleyebilecek.

HYPE CHAT ÖZELLİĞİ GELDİ

Twitch’te yayıncıların belirleyebileceği ancak ortalama olarak 1 dolar - 500 dolar arasında olacak olan Hype chat özelliği yayıncılara gelir sunacak. İzleyiciler, ödeme yaparak mesajlarının sohbet ekranında uzun süre görünmesini sağlayabilecek. İzleyiciler, üste sabitleme için ne kadar yüksek ücret öderse mesajları da o kadar uzun süre yukarda kalmış olacak. Bu özellikten Twitch, yüzde 30 oranında kesinti yaparken, yüzde 70’i de yayıncıya kalacak.

İlk olarak Twitch’de çoğu kişinin bildiği yayıncılar bu özelliğe erişebilecek. Her mesajın sabitlenmeyeceğini de belirtmek gerek; belli kelime ve kalıpların kullanılması yasak. Tüm mesajlar Twitch’in AutoMod sistemi tarafından taranacak, moderatörler uygun olmayan mesajları kaldırabilecek.

Bu özellik reklam piyasasında bir hareketlilik de yaratabilir gibi duruyor. Özellikle amatör hesaplar, yüksek takipçili yayınlara gelerek ücreti karşılığında reklam yapma olanağı da sağlamış olacak.

Son Haberler