Twitter ofis mobilyalarını ve mutfak eşyalarını satılığa çıkardı

Twitter ofis mobilyalarını ve mutfak eşyalarını satılığa çıkardı
Elon Musk'ın Twitter'ın San Francisco'daki merkezinde yemek servisi için yılda 13 milyon dolar harcadığını açıklamasının ardından, şirket çeşitli mutfak aletlerini ve ofis mobilyalaarını satılığa çıkardı

Mutfak ekipmanları, elektronik eşyalar, mobilyalar, hatıra eşyaları ve daha fazlasından oluşan iki günlük Twitter müzayedesi 17 Ocak'ta Heritage Global Partners web sitesinde başlayacak.

Espresso makineleri/kahve değirmenleri/buharlı devirme su ısıtıcıları, pizza makineleri, elektrikli/fırın fırınları, dondurucular (bar buzdolabı dahil), mobil ısıtmalı dolaplar, buz yapma makineleri, fritözler, lazer projektörler ve daha fazlasının yanı sıra çeşitli ofis koltukları/dolapları da satışa çıkarıldı.

Geçtiğimiz ay Musk, Twitter Genel Merkezi'ndeki ücretsiz personel öğle yemeklerinin öğün başına 400 dolardan fazlaya mal olduğunu söyledi.

"Kahvaltı hazırlayanların sayısı kahvaltı yapanların sayısından daha fazla. Akşam yemeği servisi yapma zahmetine bile girmiyorlar, çünkü binada kimse yok" demişti.

Bu arada, yerel yetkililer Musk'ın Twitter genel merkezindeki bazı odaları küçük yatak odalarına dönüştürme hamlesiyle ilgili bir soruşturma başlatmaya hazırlanıyor.

Yerel TV kanalı KQED, San Francisco Yapı Denetim Departmanı temsilcilerinin "Twitter'ın genel merkezindeki birkaç ofis odasını çalışanlar için uyku odasına dönüştürdüğüne dair haberler" üzerine bir soruşturma başlattıklarını söylediklerini aktardı.

"Binanın amacına uygun olarak kullanıldığından emin olmamız gerekiyor" dediler.

Medyada yer alan haberlere göre Musk, iş yerinde "son derece sert" olma ya da istifa etme çağrısının ardından San Francisco'daki Twitter genel merkezindeki odaları küçük yatak odalarına dönüştürdü.

Haberlerde Twitter Genel Merkezi'nde "her katta dört ila sekiz oda" olabileceği belirtiliyor.

Son Haberler