Twitter takipçi sayınıza çok dikkat edin! Elon Musk açıkladı

Twitter takipçi sayınıza çok dikkat edin! Elon Musk açıkladı
Twitter CEO'su Elon Musk, Twitter'da değişiklikler yapmaya devam ederken, bir hamle daha yapacaklarını açıkladı. Musk, platformda birkaç yıldır etkin olmayan hesapların sosyal medya platformundan kaldırılacağını duyurdu.

Twitter'ı satın aldığından bir platforma bir rahat vermeyen Elon Musk, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak takipçi sayılarında düşüş yaşanabileceğini söyledi.

Twitter'ı satın aldıktan sonra mavi tikleri paralı yapan, istemediği hesapları silen, sırf eleştirildi diye New York Times'ın mavi tikini kaldıran, kafasına estiği gibi mavi tik dağıtan Elon Musk, yeni hamleler yapmaya doymuyor.

Mavi tiklerin paralı hale gelmesinin ardından Elon Musk, şimdi de aktif olmayan kullanıcılarla ilgili bir paylaşımda bulunarak, platformdan kaldıracaklarını duyurdu.

"Takipçi Sayısında Düşüş Görebiliriz"

Birkaç yıldır etkin olmayan hesapları temizleyeceklerini belirten Musk, "Bu nedenle muhtemelen takipçi sayısında düşüş göreceksiniz." ifadesini kullandı. Twitter'ın politikasına göre, kullanıcıların hesaplarının etkinliğini korumak için en az 30 günde bir giriş yapmaları gerekiyor. Bu hamleyle birlikte çok sayıda kullanıcı, takipçi sayısında düşüşle karşı karşıya kalabilir.

Son Haberler