Twitter ve Elon Musk arasında gerilim sürüyor!

Twitter ve Elon Musk arasında gerilim sürüyor!
Twitter ve Elon Musk arasında ipler iyiden iyiye geriliyor. Twitter'ı satın almak için yeni bir teklifte bulunan Musk'ın son teklifinin reddedildiği belirtildi.

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk ve Twitter arasındaki satın alma bilmecesi daha karışık bir hal alıyor. Geçtiğimiz gün görülen mahkemede Elon Musk'ın avukatları 44 milyar dolarlık teklifin Twitter tarafından reddedildiğini öne sürdü. Ayrıca duruşmanın farklı bir tarihe ertelenmesini istediklerini belirtti.

Musk'ın avukatı açıklama yaptı: Twitter, yeni anlaşmayı kabul etmedi

Temmuz ayında 44 milyar dolarlık Twitter satın alma teklifini geri çeken ve platformdaki bot/spam hesap sayısının gerçek sayısının açıklanmadığını iddia eden Elon Musk, geçtiğimiz hafta teklifini yeniden sundu. Twitter'ın tüm hisselerini 44 milyar dolara satın almak istediğini belirten Tesla CEO'su, yasal anlaşmazlığı sona erdirmek istiyordu.

Fakat geçtiğimiz gün ABD'de gerçekleşen davadan beklenmedik bir karar çıktı ve Twitter'ın yenilenen anlaşmayı kabul etmediği belirtildi. Elon Musk'ın avukatı Edward Micheletti'nin iddiasına göre Twitter yetkilileri, duruşmanı durdurulmasını talep etti.

Avukat Edward Micheletti tarafından imzalanan mahkeme dosyasında, "Twitter "evet" cevabını kabul etmeyecek. Şaşırtıcı bir şekilde, anlaşmayı pervasızca riske atarak ve hissedarlarının çıkarlarıyla kumar oynayarak bu davaya devam etmekte ısrar ettiler" ifadelerini kullandı.

Hatırlamayanlar için, yaklaşık dört ay önce Twitter, anlaşmadan geri çekilmesinden dolayı Musk'ı mahkemeye vermiş ve satın alımı tamamlamaya zorlamıştı. Şirket hissedarları anlaşmayı çoktan onayladığı için, Twitter'ın anlaşmadan çekilmesi pek olası görünmüyor.

Yine de, Twitter'ın duruşmayla ilgili açıklama yapmadığı ve 17 Ekim'de görüşülecek bir duruşmada söz hakkını kullanacağı düşünülüyor.

Son Haberler