USB Type-C bağlantılı AirPods Pro'lar yakında piyasaya çıkacak

USB Type-C bağlantılı AirPods Pro'lar yakında piyasaya çıkacak
Yeni AirPods Pro 2, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde satışa sunulabilir.

Popüler Apple endüstri analisti Ming-Chi Kuo, USB Type-C şarj portuna sahip güncellenmiş AirPods Pro 2'nin 2023'ün sonlarında piyasaya sürülebileceğini söylüyor. Hatırlanacağı üzere, ikinci nesil AirPods Pro Eylül 2022'de Lightning şarj kutusu ile piyasaya sürülmüştü. Şirket şimdi kablosuz kulaklığın USB Type-C şarjlı güncellenmiş bir versiyonunu getirmeyi planlıyor.

"Bunun muhtemelen AirPods Pro 2'nin USB-C versiyonu olduğunu düşünüyorum ve toplu sevkiyatların 2Ç23-3Ç23'te yapılması bekleniyor. Bu arada, Apple'ın şu anda AirPods 2 ve 3'ün USB-C versiyonları için bir planı yok gibi görünüyor," diye yazdı Kuo bir Twitter gönderisinde. Kuo, iOS 16.4 Sürüm Adayında keşfedilen yeni AirPods referanslarının AirPods Pro'nun USB-C versiyonuna işaret ettiğini söylüyor.

Yeni AirPods Pro 2'nin 2023'ün üçüncü çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Mevcut Apple AirPods Pro'nun şarj kutusu, yanlış yerleştirilmesi durumunda kullanıcıların bulmasına yardımcı olabilecek yerleşik bir hoparlöre sahip. Apple Watch şarj cihazı için ek destekle birlikte geliyor ve cihazda Find My desteği için U1 çipi ile donatıldı.

Apple, iPhone'larında, AirPods'larında ve diğer cihazlarında lightning portunu USB Type-C portlarıyla değiştirme konusunda baskı altında. Apple, Apple TV'nin Siri Remote'unu Lightning'den USB-C'ye geçirdi ve şimdi AirPods'u da Type-C'ye taşımak mantıklı.

Apple'ın 2023 iPhone 15 serisini USB-C şarj ile getireceği tahmin ediliyor. Cupertino merkezli şirketin Lightning portundaki kimlik doğrulama işlemine benzer şekilde USB-C portuna özel bir IC çipi eklemesi bekleniyor.

Bir Weibo söylentisine atıfta bulunan Macrumours tarafından daha önce yayınlanan bir rapor, Apple'ın iPhone 15'in USB Type-C portu için kendi varyantını geliştirdiğini söylüyor. Weibo sızıntısını yapan kişi, Intel'in Pentium işlemcileri üzerinde çalışan 25 yıllık deneyime sahip bir entegre devre uzmanı olduğunu iddia ediyor.

Son Haberler