Volkswagen Golf artık sadece elektrikli üretilecek

Volkswagen Golf artık sadece elektrikli üretilecek
Volkswagen, ikonik golf arabasının 2028 itibariyle tamamen elektrikli olacağını duyurdu. Şirket, bu tarihe kadar 8. neslin güncelleneceğini de ifade etti.

Almanya'nın otomobil devi Volkswagen, geçtiğimiz günlerde en popüler modellerinden birisi olan Golf'te iyileştirmeler yaptığını duyurdu. Açıklamaya göre içten yanmalı motorların dönemi sekizinci nesil Golf modeliyle sona erecek.

Markanın binek araç bölümünün başkanı Thomas Schafer, ilk etkinliğin dokuzuncu nesil Volkswagen Golf'ün tamamen elektrikli olacağının duyurulması ile gerçekleştiğini açıkladı.

"Tamamen elektrikli Golf 2028'de piyasaya sürülecek"

Volkswagen Golf artık sadece elektrikli üretilecek

Volkswagen'e göre Golf modellerindeki içten yanmalı motorun yerini alacak dokuzuncu neslin 2028 yılında halka açık yollarda yer almasını umuyor. Otomobil devi, GTI ve R versiyonlarının tamamen elektrikli çağda da gelmeye devam edeceğini ekledi.

Tamamen elektrikli Golf, türünün ilk örneği olan şirketin yeni SSP platformu üzerine inşa edilecek. Bu sayede 800 volt elektrik mimarisi, hızlı şarj şeklindeki özellikler araca entegre ediliyor. Ayrıca kendi kendine sürüş gibi gelişmiş sürücü destek paketlerinin de araç içinde bulunabileceği belirtiliyor. Son olarak, şirketin elektrikli ürün gamına mevcut ID.3 ve gelecek ID.2 ile birlikte elektrikli Golf'ün de ekleneceğini belirtmekte fayda var.

Bu arada mevcut Golf 8'i de unutmayın. Volkswagen, popülaritesini korumak için mevcut modellerini Avrupa Birliği emisyon düzenlemelerine uyacak şekilde güncelleyeceğini duyurdu. Yani içten yanmalı motorla donatılmış yeni bir Golf 2028 yılına kadar piyasaya çıkacak.

Son Haberler