WhatsApp bazı kullanıcılar için avatarlar özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp bazı kullanıcılar için avatarlar özelliğini kullanıma sundu
Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Meta'nın Avatar özelliğini almaya hazırlanıyor. Meta, özelliğin bugünden itibaren tüm kullanıcılara sunulacağını resmi olarak duyurdu. Bu avatarlar WhatsApp'ta profil resmi olarak kullanılabileceği gibi 36 özel çıkartma olarak da kullanılabilecek.

WABetaInfo'ya göre, Meta'nın Avatar özelliği bir süredir hem iOS hem de Android cihazlardaki beta test kullanıcılarına sunuldu. Şu an itibariyle bu özellik herkes için değil sadece bazı kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Ancak yakında tüm kullanıcılar için kullanılabilir olması bekleniyor.

Tıpkı Snapchat'in özelleştirilebilir karakterleri gibi, Meta'nın avatarları da sanal olarak Bitmojiler olarak oluşturulabiliyor. Ancak Meta bu özelliği daha da ileriye taşıyabilir; bu avatarlar bir gün metaverse'de ilgili kullanıcılarını temsil edebilir.

WABetaInfo'ya göre, bir avatar WhatsApp'ta kendinizi ifade etmenin en iyi yoludur. Bu özellik kısa bir süre önce bazı kişilerin kullanımına sunulduğu için kullanıcılar birkaç küçük aksaklık yaşayabilir. Bazı beta test kullanıcıları, Android için WhatsApp beta sürümünü Play Store'dan güncelledikten sonra bir avatar oluşturma seçeneğine sahip oldu. Bir avatar oluşturduktan sonra, mesajlaşma platformu hemen yeni bir çıkartma paketi oluşturacak ve böylece kullanıcılar sevdikleriyle çıkartma paylaşabilecek.

Ayrıca, kullanıcılar profil resimlerini kullanmak için bir avatar seçebilirler. Raporda ayrıca, önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla kullanıcının bu özelliğe sahip olabileceği belirtildi.

WhatsApp geçtiğimiz aydan bu yana yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu arada, anlık mesajlaşma uygulaması, tıpkı Facebook messenger'da olduğu gibi, bir grubun parçası olan kullanıcıların profil resimlerini mesajlarının yanında gösteren yeni bir özellik de yayınladı.

Daha önce, herhangi bir WhatsApp sohbetinde, bir kullanıcı herhangi bir metin gönderdiğinde, mesaj, kullanıcı tarafından kaydedildiği gibi kişinin adının altında görünürdü. Şimdi, en son güncellemeyle, kullanıcılar bir grup sohbetinde mesajı gönderen katılımcının profil resmini görebilecekler.

Bu grup sohbeti özelliği şu an itibariyle bir avuç iOS kullanıcısı tarafından görüldü. WhatsApp'ın yakında bu özelliği tüm kullanıcıları için kullanıma sunması bekleniyor.

Son Haberler