WhatsApp 'bir kez görüntüle' özelliğini kullanıma sunuyor

WhatsApp 'bir kez görüntüle' özelliğini kullanıma sunuyor
WhatsApp, son zamanlarda birçok yeni özellik ekledi ve en son özelliği de kaybolan mesajlar oldu. Şirket şimdi aynı özelliğin ekstrem bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Mesajlar artık silinmeden önce sadece bir kez görüntülenebilecek.

Mashable tarafından yayınlanan bir rapora göre WABetaInfo, kaybolan mesajların uç versiyonunun hem gönderen hem de alıcı için kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen bir mesaj olacağını öne sürüyor.

Başlangıçta bu özellik sadece bir seçenekle sınırlıydı (yedi gün sonra kaybolma), WhatsApp daha sonra kaybolan mesajlar özelliğini 24 saat veya 90 gün sonra kaybolan mesajlara da izin verecek şekilde genişletti.

Yeni özellik, Android için en son WhatsApp beta sürümü olan 2.22.25.20'de bulunabilir. Bildirildiğine göre, bir kullanıcı böyle bir mesaj gönderdiğinde, alıcı mesajı paylaşamaz veya iletemez.

WhatsApp'ta bu özellik fotoğraflar ve videolar için zaten mevcut. Bir kullanıcı bir fotoğraf ya da video gönderdiğinde, karşı taraftaki kişi bunun ekran görüntüsünü alamıyor; Mashable'ın haberine göre, muhtemelen aynı işlevsellik bir kez görüntülenen mesajlar için de etkinleştirilecek.

Fotoğraflar ve videolar için, bir kez görüntüleme işlevi, gönderilecek bir resim veya video seçilerek ve ardından başlık isteminin sağ tarafındaki çevrelenmiş "1" simgesine dokunarak etkinleştirilir.

Mashable'a göre, şu anda metin mesajları için asma kilit eklenmiş özel bir gönder düğmesi simgesi var, ancak özellik beta sürümünden çıktıktan sonra tasarım değişebilir.

Bu arada, WhatsApp'ın bazı kullanıcılara Kendine Mesaj Gönder özelliğini sunduğu bildiriliyor. Çevrimiçi WhatsApp özellik izleyicisi waBetaInfo'ya göre, Windows Beta kullanıcıları şu anda bu özelliği alıyor. Bu özellik, Microsoft Store'dan Windows 2.2248.2.0 güncellemesi için en son WhatsApp beta sürümünü yükleyen masaüstü kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Özelliğin önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya sunulması bekleniyor.

Son Haberler