WhatsApp durum güncellemesi için yeniliğe gidiyor

WhatsApp durum güncellemesi için yeniliğe gidiyor
WhatsApp, kullanıcılar için durum güncellemeleri aracılığıyla sesli not paylaşma özelliği getiriyor. WhatsApp durum güncellemesi olarak paylaşılan sesli notlarda diğer mesajlar gibi uçtan uca şifrelenecek.

Yeni özellik sayesinde bazı Android beta test kullanıcıları sesli notları WhatsApp'ta durum güncellemesi olarak paylaşabilecek.

Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması, bazı kullanıcılar için sesli notları durum güncellemesi olarak paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Çevrimiçi WhatsApp özellik izleme platformu WaBetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, yeni özellik şu anda Google Play Store'da bulunan Android 2.23.2.8 güncellemesi için en son WhatsApp beta sürümünde mevcut.

Bu özellik metin durumu bölümünde kullanılabilir. WhatsApp ayrıca kullanıcılara ses kayıtları üzerinde daha fazla kontrol sunarak, bir kaydı paylaşmadan önce atmalarına olanak tanıyacak.

Bir sesli not için maksimum kayıt süresi 30 saniye olacak. Durum güncellemesi olarak paylaşılan sesli notlar uçtan uca şifrelenecek. Ayrıca, durum aracılığıyla paylaşılan sesli notlar, resim ve videolara benzer şekilde 24 saat sonra kaybolacak. Kullanıcılar ayrıca sesli notları durum güncellemesi olarak yayınlandıktan sonra herkes için silme olanağına da sahip olacak.

Yukarıda belirtildiği gibi, bu özellik Google Play Store'dan en son beta sürümünü yükleyen WhatsApp kullanıcıları tarafından kullanılabilir. WaBetaInfo'ya göre, önümüzdeki haftalarda daha da fazla kullanıcıya sunulacak.

Diğer yandan WhatsApp, medyayı altyazıyla iletme özelliğinin artık Android kullanıcıları için de kullanılabilir olduğunu duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların medya dosyalarına altyazı eklemelerine yardımcı olacak ve ayrıca altyazıdaki anahtar kelimeleri arayarak eski dosyaları hızlı bir şekilde aramak için kullanışlı olacaktır. Altyazılı bir medyayı ilettikten sonra, ekranın altında yeni bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu, özelliğin etkin olup olmadığını bilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca, herhangi bir kullanıcı iletiyi iletmemeye karar verirse iletiyi iletmeden önce resim yazısını görüntüden silmek için bir reddetme düğmesi ile birlikte gelir.

Son Haberler