WhatsApp grupları için beklenen yenilik geliyor!

WhatsApp grupları için beklenen yenilik geliyor!
Meta çatısı altında faaliyet göstermeye devam eden popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp önemli bir yenilik için kolları sıvadı. Şirket, gruplar için beklenen yeniliği nihayet devreye alıyor! Artık grup yöneticilerinin katılımcıları onaylamasına izin verilecek. İşte detaylar...

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarından WhatsApp, Meta yönetimi altında yeni özellikler eklemeye devam ediyor. WABetaInfo tarafından elde edilen bilgilere göre WhatsApp takımı, grup yöneticilerin gücünü arttırmaya hazırlanıyor.

whatsapp-gruplari-icin-beklenen-yenilik-geliyor-2.jpeg

Gruba katılma istekleri yöneticilere bildirim olarak gönderilecek

Grup linklerini tanıtması ile WhatsApp, özellikle büyük topluluklar için birleştirmeyi kolaylaştırmıştı. Ancak bu linkler ile alakasız insanlar da onaylanmadığı gruplar katılabiliyordu. Bunun önüne geçmek isteyen firma, grup yöneticilerine yeni bir güç vermeye hazırlanıyor.

whatsapp-tan-grup-yoneticilerine-yeni-bir-ozellik.jpg

WABetaInfo tarafından WhatsApp 2.22.19.9 beta sürümünde tetiklenen özellik, platformun yeni özelliğini doğruluyor. “Yeni katılımcıları onayla” özelliğinin aktifleştirilmesi halinde grup yöneticileri, gruba katılmak isteyen kişileri yönetebiliyor. Özellik, tıpkı Instagram’daki takipçi istekleri gibi listenelenecek ve kişilerin gruba girip girilmemesinin kontrolünü sağlayacak. Ayrıca grup yöneticileri, yeni bir kişi gruba katılmak istediğinde bildirim alacak. Özelliğin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor ancak önümüzdeki haftalarda beta sürümündeki bazı kullanıcılara sunulacaktır.

Son Haberler