Mark Zuckerberg duyurdu: İşte WhatsApp mesajlara gelen faydalı özellik

Mark Zuckerberg duyurdu: İşte WhatsApp mesajlara gelen faydalı özellik
Giderek daha da gelişen WhatsApp için yeni özellik duyuruldu. Mark Zuckerberg, mesajara gelen son özelliği sosyal medya hesaplarından açıkladı.

Meta'nın mesajlaşma hizmeti WhatsApp için gelen yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Bir yandan gruplar için önemli özellikler kullanıcılarla buluşurken, Mark Zucberg uzun süredir beklenen bir başka özelliği de duyurdu.

WhatsApp için gelen son yenilik hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulmaya başladı. Kullanıcılar artık mesajları kilitleyebilecek. Peki ama bu işlev nasıl olacak?

WhatsApp'ta mesaj kilitleme dönemi başladı

Mark Zuckerberg'in duyurusunda yeni özellik şu ifaderle açıklandı;

''WhatsApp'taki yeni kilitli sohbetler, konuşmalarınızı daha özel hale getirir. Parola korumalı bir klasörde gizlidirler ve bildirimler gönderen veya mesaj içeriğini göstermez.''

untitled.jpg

Kilitlenen mesajlar yukarıdaki görüntüdeki gibi ''Kilitli Sohbetler'' ismindeki bir klasör içinde saklanacak. Bu mesajlara ilişkin gelen bildirimler parolanacağı için görünmeyecek.

ilitli sohbetlerin, bildirimlerde yazar ve mesaj önizlemesini devre dışı bırakarak ek bir gizlilik katmanı sağladığını unutmamakta fayda var. Ayrıca kilitli sohbetlere gelen resim ve videolar da galeriye otomatik olarak kaydedilmeyecek.

Mark Zuckerberg'in resmi Meta Kanalında paylaştığı ekran görüntüsü Android için WhatsApp'tan alınmış olsa da aynı özelliğin iOS için de beta kullanıcılarına sunulduğunu belirtmekte fayda var.

Tüm dünyaya sunulacak

Yeni özellik şu anda sadece iOS ve Android'in WhatsApp Beta sürümlerini sunuluyor. Kilitli Mesajlar'ın resmi olarak herkese sunulması ise birkaç haftayı alacaktır.Sohbetleri kilitleme özelliği, Google Play Store'dan Android için WhatsApp'ın ve App Store veya TestFlight uygulamasından iOS için WhatsApp'ın en son güncellemesi yüklendikten sonra kullanılabilir. Ancak bunun için beta kullanıcısı olmanız gerekmekte.

Kaynak: Meta Channel- Wabetainfo
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler