WhatsApp sabitleme özelliğinde değişikliğe gidiyor

WhatsApp sabitleme özelliğinde değişikliğe gidiyor
Henüz deneme aşamasında olan yeni özellik kullanıma sunulduğunda, kullanıcıların artık 5 sohbeti sohbet listelerinin en üstüne sabitleyebilecekler. Bu şekilde WhatsApp kullanıcıları kendileri için en önemli olan sohbetlere daha fazla öncelik verebilecek.

WhatsApp kullanıcıları yakında en fazla beş sohbeti sabitleyebilecek. Şu anda, Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu, kullanıcıların en fazla üç sohbeti sabitlemesine izin veriyor. Ancak WaBetaInfo'ya göre bu sayı beşe çıkarılabilir.

Konsept aşamasında olan bu özellik, kullanıma sunulduğunda kullanıcıların 5 sohbeti sohbet listelerinin en üstüne sabitlemelerine olanak tanıyacak. Bu şekilde WhatsApp kullanıcıları kendileri için en önemli olan sohbetlere daha fazla öncelik verebilecek.

Yapılan açıklamada "Sohbetlerin sayısı her geçen gün artarken, daha fazla sohbeti sabitleme seçeneğine sahip olmak kullanıcıların daha düzenli ve odaklanmış kalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, giderek daha fazla kullanıcı daha büyük ekranlar kullandığından, ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için daha yüksek bir sabitlenmiş sohbet sınırını desteklemenin mantıklı olduğuna inanıyoruz" denildi.

Yukarıda da belirtildiği gibi, WhatsApp kullanıcıları en fazla üç sohbeti sabitleyebiliyor. Bu özellik, sosyal mesajlaşma uygulamasının uygulama ve masaüstü sürümlerinde mevcut. WhatsApp'ta sohbetleri nasıl sabitleyeceğinizi merak ediyorsanız, işte bunu nasıl yapabileceğiniz

Adım 1- Cihazınızda WhatsApp'ı açın

Adım 2- Apple iPhone'da, sabitlemek istediğiniz sohbetin üzerinde sağa kaydırın

Adım 3- Android'de, sabitlemek istediğiniz sohbete dokunup basılı tutun ve Sohbeti sabitle'yi seçin

Adım 4- Masaüstünde, bir sohbetin üzerine geldiğinizde gördüğünüz aşağı açılır oka tıklayın

Adım - Burada, Üste Sabitle'yi seçin

Başka bir haberde ise, sosyal mesajlaşma platformunun, kullanıcıların durum güncellemelerini rapor etmelerine olanak tanıyacak bir özellik üzerinde çalıştığı belirtildi. WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, iddia edilen özellik, kullanıcıların durum bölümündeki yeni bir menü içinde bir durum güncellemesini bildirmelerine izin verecek. Bildirildiğine göre, herhangi bir kullanıcı Hizmet Şartlarını ihlal eden şüpheli bir durum güncellemesi bulursa, kullanıcılar bunu ekibe bildirme seçeneğine sahip olacak. Özellik şu anda geliştirilme aşamasında ve yakında WhatsApp Desktop beta sürümünde kullanıma sunulabilir.

Son Haberler