WhatsApp sisteme yeni emojiler ekliyor. Herkesten önce görmek için tıkla

WhatsApp sisteme yeni emojiler ekliyor. Herkesten önce görmek için tıkla
WhatsApp, beta testi için üç yeni büyük animasyonlu kalp emojisini kullanıma sunuyor. Bu özellik için Android için WhatsApp beta 2.22.18.8 sürümüne geçmeniz gerekiyor

WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre, WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla, diğer tüm kalp emojisi türleri/renkleri ile uyumlu üç yeni büyük animasyonlu kalp emojisi getirecek olan 2.23.1.3 sürümlü yeni bir güncelleme yayınladı.

Bu gelişme, aynı kaynağın WhatsApp'ın 21 yeni emoji üzerinde çalıştığını bildirmesinden bir ay sonra geldi. Yeni emojiler emoji klavyesi içinde görülebiliyor.

whatsapp emoji

Bu arada, anlık mesajlaşma uygulaması son zamanlarda birkaç yeni özellik ekledi ve en son özelliği kaybolan mesajlar.

Mashable tarafından yayınlanan bir rapora göre WABetaInfo, kaybolan mesajların uç versiyonunun hem gönderen hem de alıcı için kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen bir mesaj olacağını öne sürüyor.

Başlangıçta bu özellik sadece bir seçenekle sınırlıydı (yedi gün sonra kaybolma), WhatsApp daha sonra kaybolan mesajlar özelliğini 24 saat veya 90 gün sonra kaybolan mesajlara da izin verecek şekilde genişletti.

Yeni özellik, Android için WhatsApp beta sürümü olan 2.22.25.20'de bulunuyor. Bildirildiğine göre, bir kullanıcı böyle bir mesaj gönderdiğinde, alıcı mesajı paylaşamaz veya iletemez.

WhatsApp'ta bu özellik fotoğraflar ve videolar için zaten mevcut. Bir kullanıcı bir fotoğraf ya da video gönderdiğinde, karşı taraftaki kişi bunun ekran görüntüsünü alamıyor; Mashable'ın haberine göre, muhtemelen aynı işlevsellik bir kez görüntülenen mesajlar için de etkinleştirilecek.

Son Haberler