WhatsApp tasarımı Android cihazlarda değişti: İşte yenilenen hali!

WhatsApp tasarımı Android cihazlarda değişti: İşte yenilenen hali!
WhatsApp geliştirici ekibi yıllar sonra Android cihazlar için tasarım değişikliği yaptı. İşte yeni tasarımın geldiği son nokta.

WhatsApp her güncellemede daha kullanıcı dostu özelliklerle güncelleniyor. Buna ek olarak Meta, her platform için uygulamanın tasarımını da yenilemeyi unutmuyor.

Son olarak WhatsApp Android Beta sürümünde yenilenen tasarım bir kez daha ortaya çıktı. Arayüz için yapılan bu değişiklik uzun zamandır beklenirken, iOS'un arayüzüne benzemesi ise dikkatleri çekti.

WhatsApp Android için iOS'a benzer tasarıma kavuşuyor

Aşağıdaki görüntüden de anlaşıldığı üzere WhatsApp'ın Android için yeni tasarımı alt çubukta büyük bir değişikliği gözler önüne seriyor. Bu Android cephesinde yeni bir şey olsa da iOS'ta yıllardır var ve oldukça kullanışlı.

whatsapp-nuova-interfaccia-1270x.jpg

En altın ilk bölümünde Sohbetler, hemen yanında Topluluk, Durumlar ve Aramalar sekmesini görüyoruz. Sekmeler arası geçişi kolaylaştıran bu değişiklik sayesinde Android kullanıcılarının da uygulamayı kullanması epey kolaylaşacaktır.

WhatApp'ın yeni arayüz tasarımı şu an sınırlı sayıda test kullanıcısına sunuluyor. Ama zamanla diğer kullanıcılar da bu yenilenen tasarım değişikliğinden faydalanabilecek.

Kaynak: Tuttoandroid
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler