Whatsapp Telegram'ın özelliğini kendi platformuna uygulayacak

Whatsapp Telegram'ın özelliğini kendi platformuna uygulayacak
Telegram'da bulunan bir özellik, Whatsapp'ın "ilham almasıyla" birlikte artık Whatsapp'ta da yer alacak. İşte ayrıntılar...

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp, son birkaç yılda platformuna pek çok özellik ekledi. Ve bu yeni özelliklerin bazıları, rakibi Telegram'dan ilham alıyordu. Şimdi WhatsApp, Telegram'dan bir özelliği daha alıyor gibi görünüyor.

WABetaInfo'nun yeni bir haberine göre WhatsApp, sohbetlerde animasyonlu emojileri test etmeye başladı. Bu haber, anlık mesajlaşma platformunun hizmete daha eğlenceli emojiler ve çıkartmalar getireceğine dair daha önceki söylentiler ile uyumlu gözüküyor. Animasyonlu emojiler, Telegram'da bulunanlara oldukça benziyor. Bu özellik, tek bir emoji gönderdiğinizde görünecek ve WhatsApp normal bir emojiyi otomatik olarak hareketli bir emojiye dönüştürecek. Ayrıca, emojinin daha fazla öne çıkması için boyutunu da büyütecek.

Bu animasyonlu emojiler, dosya boyutlarını küçük tutarken tasarımcıların basit animasyonlar oluşturmasını kolaylaştıran bir kitaplık olan Lottie kullanılarak yapılmış gibi gözüküyor. Şu anda, masaüstü için WhatsApp'ın beta sürümünde animasyonlu emojiler görüldü, ancak özellik yakında Android, iOS ve macOS için WhatsApp'ın beta sürümleri için de sunulabilir.

WhatsApp'ın bu yeni beta sürümü, her bir kişinin altındaki Hakkında bölümü için metin boyutunda yapılan bir değişiklik de dahil olmak üzere bazı küçük değişiklikler de getiriyor. Daha küçük metin boyutu sayesinde, aynı görünümde daha fazla bilgi görülmesi mümkün olabiliyor.

Son Haberler