WhatsApp web kullanıcıları artık o bildirimleri devre dışı bırakabilir

WhatsApp web kullanıcıları artık o bildirimleri devre dışı bırakabilir
Meta sahipliğindeki WhatsApp, web kullanıcılarına rahatsız etmeyin özelliğini sunuyor. WhatsApp web kullanıcıları, web'deki Ayarlar'a giderek özelliği açabilirler.

Aramalar için bildirimleri devre dışı bırak adı verilen özellik, kullanıcıların uygulamanın web sürümünü kullanırken gelen WhatsApp aramaları için bildirimleri kapatmasına olanak tanıyor. WaBetaInfo tarafından bildirildiği üzere, özellik Windows 2.2250.4.0 güncellemesi için WhatsApp beta sürümünü yükledikten sonra beta test kullanıcılarına sunuldu.

WaBetaInfo, WhatsApp'ın yeni ve gelecek özelliklerini takip eden çevrimiçi bir platformdur. Rapor, özelliğin önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya sunulacağını söylüyor.

WhatsApp web kullanıcıları, web üzerindeki Ayarlar'a giderek özelliği açabilirler. Burada, bu özellik için bir geçiş göreceğiniz Bildirimler'e tıklayın. Gelen WhatsApp aramaları için bildirimleri devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz, böylece bildirimleriniz üzerinde nihayet daha fazla kontrole sahip olursunuz.

Yenilikler bununla sınırlı değil. Başka bir haberde, WhatsApp Geri Al düğmesi özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladığı aktarıldı. Bu özellik, kullanıcıların yanlışlıkla 'Herkes için sil' yerine 'Benim için sil' düğmesine basmalarını sağlıyor.

Ayrıca bu ayın başlarında WhatsApp, platformunda Avatarlar özelliğini tanıtmıştı. Bilmeyenler için avatar, çeşitli saç stilleri, yüz özellikleri ve kıyafetlerin milyarlarca kombinasyonundan oluşturulabilen dijital bir versiyonunuzdur. WhatsApp, kişiselleştirilmiş avatarınızı profil fotoğrafınız olarak kullanmanıza olanak tanır. Ya da birçok farklı duygu ve eylemi yansıtan 36 özel çıkartmadan birini de seçebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp'ta arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle de paylaşılabilir.

Dijital avatarlar, gerçek fotoğrafınızı kullanmadan kendinizi temsil etmenin harika bir yolu olabilir, böylece daha özel hissettirir. Bu özellik şimdiye kadar beta kullanıcıları için mevcuttu.

WhatsApp'ta avatarınızı nasıl oluşturabilirsiniz?

Adım 1- WhatsApp'ı açın ve Ayarlar'a gidin

Adım 2- Burada yeni bir seçenek göreceksiniz- Avatar

Adım 3- Avatarınızı Oluşturun üzerine dokunun

Adım 4- Avatarınızı oluşturmak için adımları izleyin

Adım 5- Bitti üzerine dokunun

Son Haberler