WhatsApp yakında bu telefonlarda çalışmayacak: Tarihte verildi!

WhatsApp yakında bu telefonlarda çalışmayacak: Tarihte verildi!
WhatsApp desteği bazı cep telefonları için sona eriyor. Eğer sizde de bu model cep telefonları varsa önleminizi şimdiden almalısınız.

WhatsApp yine çileden çıkaracak. Kısa bir süre sonra WhatsApp bazı cep telefonlarına verdiği desteği geri çekecek. WhatsApp daha öncede çok sayıda cep telefonuna desteği geri çekmişti. Binlerce cep telefonu kullanıcısı zor durumda kalmıştı.

GERİ ADIM ATMIYOR!

Üstelik WhatsApp yönetimi aldığı bu kararlardan geri adım atmıyor. Kısa bir süre sonra WhatsApp tarafından duyurulacak yeni güncellemeyle çok sayıda cep telefonunda WhatsApp kullanmak mümkün olmayacak. Kullanıcılar ya yeni bir cep telefonu satın almak zorunda kalacak yada WhatsApp'a veda edecekler.

TGRT Haber tarafından paylaşılan haberde; WhatsApp'ın destek vermeyeceği bırakacağı cep telefonu modellerinin listesi de paylaşıldı.

Yıl sonuna yaklaşırken WhatsApp, desteği sona erecek eski modeller için yeni bir liste daha paylaştı. Bir döneme damga vuran iPhone 6 serisi dahil olmak üzere, pek çok cihaz mesajlaşma uygulamasına veda edecek.

WHATSAPP DESTEĞİ SONA ERECEK MODELLER VE TARİH!


Aşağıdaki listede yer alan cihazlar, 31 Aralık 2022 tarihinden itibaren WhatsApp'ı kullanamayacak. Mesajlaşma uygulamasını yeniden kullanabilmek için daha yeni bir telefon alınması ya da custom ROM yüklenmesi gerekmekte.

wp8.jpg

iPhone 6S
iPhone SE
iPhone 6S Plus.
Huawei Ascend Mate
Huawei Ascend G740
Huawei Ascend D2.
Lenovo linha A820
Sony Xperia M
LG Optimus L3 II Dual
LG Optimus L5 Dual
LG Optimus L7 Dual,
LG Optimus F3
LG Optimus F5
LG Optimus F7
LG Optimus F3Q
LG Optimus Optimus L2 II
LG Optimus L3 II
LG Optimus L4 II
LG Optimus L5 II
LG Optimus L6
LG Optimus L7 II
LG Enact Lucid 2.
Samsung Galaxy Core
Samsung Galaxy Trend Lite
Samsung Galaxy Trend II
Samsung Galaxy Ace 2
Galaxy S3 mini
Galaxy X cover 2

Son Haberler