Whatsapp yeni özelliğini sunmaya başladı: Mesaj düzenleyebilirsiniz

Whatsapp yeni özelliğini sunmaya başladı: Mesaj düzenleyebilirsiniz
Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan WhatsApp'a gelecek "mesaj düzenleme" özelliği devreye alındı. Web kullanıcıları, gönderdikleri mesajı düzenleme olanağına sahip. İşte detaylar...

Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıkmıştı. Uygulamanın masaüstü beta sürümünün kodlarında, WABetaInfo tarafından açığa çıkarılan özellik, WhatsApp'ta gönderilen mesajların düzenlenmesine imkân tanıyordu.

Aslında 5 yıllık geçmişe sahip olan ancak uzun bir gecikme sonunda yayınlanmaya hazırlanan "Düzenle" özelliği, en sonunda kullanıcılara gelmeye başladı. WhatsApp Web Beta'nın yeni sürümü 2.2319.9 ile birlikte kullanıcılar, mesaj düzenlemeye başladı.

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği, Web kullanıcıları için yayınlanmaya başladı:

WhatsApp'ın tarayıcı tabanlı istemcisi için yayımlanan yeni Beta güncellemesi, mesaj düzenleme özelliğini kullanıma sundu. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, son 15 dakika içinde gönderdikleri herhangi bir mesaja sağ tıklayarak seçenekler menüsünden "Mesajı düzenle" seçeneğine basabilirler.

Ayrıca mesajı düzenlemek için sadece bir hakkınız olmayacak. Mesajlar, istendiği kadar düzenlenebilecek. Özellik, şu anda yalnızca metin içeren mesajlarda çalışıyor. Yani bir fotoğraf ile birlikte bir yazı gönderdiyseniz, bu mesajı düzenleme şansınız şimdilik bulunmuyor.

WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini iOS'ta da test etmişti:

WhatsApp, geçtiğimiz kasım ayında TestFlight programı kapsamında özelliği iOS için de test etmeye başlamıştı.

Son Haberler