WhatsApp'a sesli durum geldi! Yeni özellik yolda

WhatsApp'a sesli durum geldi! Yeni özellik yolda
WhatsApp, yeni iOS güncellemesiyle uygulamaya sesli durum paylaşma özelliği getirirken, yeni özelliklerin de yolda olduğu öğrenildi.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yepyeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçen hafta, uygulamadaki gruplara son kullanma tarihi ekleme olanağının gelebileceğini görmüştük. Buna ek olarak arama sırasında görüntüyü duraklatmadan işlem yapılmasını sağlayan "Resim İçinde Resim" özelliği de yakın zamanda iOS'e gelmeye başlamıştı.

Bugün ise dev platform yepyeni bir güncelleme yayınladı. iOS kullanıcıları için yayınlanan 23.5.78 kodlu sürüm, durumlara kullanıcıları sevindirecek bir yenilik getirdi.

WhatsApp'ta sesli durum paylaşmak mümkün hâle geldi

WhatsApp'ın yeni iOS güncellemesiyle birlikte gelen bu özellik uzun süredir bekleniyordu. Artık kullanıcılar, yazılı, fotoğraflı ve videolulara ek olarak sesli durum güncellemeleri de paylaşabilecek.

Bunu yapmak için ise uygulamadaki "Durum" sekmesine gidip "kalem" simgesine basmanız, sonrasında ise ekranın altında çıkan "mikrofon" simgesine basılı tutmanız gerekiyor. Böylece sesli durum atabiliyorsunuz.

Fotoğraflardaki yazıları metne dönüştürme özelliği de geliyor

Buna ek olarak WABetaInfo, iOS kullanıcılarına fotoğraflardaki yazıları metne çevirme özelliğinin de geldiğini aktarıyor. Buna göre artık kullanıcılar, uygulamadaki herhangi bir fotoğrafta yer alan bir yazıya basılı tutarak onu kopyalayabilecek.

WABetaInfo, özelliğin herkes için yayınlanmaya başladığını bildirdi. Ancak WhatsApp'ın bu konularda yavaş davranabildiğini; yani herkese gelmesinin biraz zaman alabileceğini eklemek gerek. Önümüzdeki haftalarda özelliğin tüm iOS kullanıcılarında görebileceğimi söyleyebiliriz.

Son Haberler