WhatsApp'ta 4 farklı cihaza kadar oturum açma özelliği artık herkese açıldı

WhatsApp'ta 4 farklı cihaza kadar oturum açma özelliği artık herkese açıldı
WhatsApp'ın geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan 4 cihaza kadar oturum açma özelliği tüm cihazlar için kullanıma sunulurken, bu özellikle birlikte 4 akıllı telefon kullanabileceksiniz. İşte detaylar...

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşmakta olan yeni bir özelliği Android beta sürüm kapsamında kullanıcılara geçtiğimiz günlerde ulaştırdı. Test kullanıcılarının deneyimleyebildiği bu yeni özellik, bir WhatsApp hesabının 4 adet akıllı telefona aynı anda kullanılabilmesini sağlıyordu. Şimdi bu özellik, hem Android hem de iPhone kullanıcıları için erişilebilir durumda.

WhatsApp, geçtiğimiz yıl "Çoklu Cihaz" isimli bir özellik yayınladı. Bu özellik, kullanıcıların bir WhatsApp hesabını bir telefon ile bir masaüstü veya web sürüm üzerinden bağımsız olarak kullanılmasını sağlıyordu. Yani telefonun internet bağlantısı olmasa bile masaüstü veya web sürüm üzerinden WhatsApp deneyimi sürdürülebiliyordu. Bu yeni özellik, Çoklu Cihaz özelliğinin kapsamını hayli genişletiyor.

Bir WhatsApp hesabı, artık birbirinden bağımsız olarak 4 akıllı telefonda da kullanılabilecek!

Mark Zuckerberg, 4 farklı cihaza kadar oturum açma izni veren özelliğin kullanıma sunulduğunu Facebook ve Instagram üzerinden duyurdu. Zuckerberg, "Bugünden itibaren aynı WhatsApp hesabına en fazla dört telefonda giriş yapabilirsiniz" açıklamasında bulundu.

Şimdiye kadar kullanıcılar, bir WhatsApp hesabını yalnızca tek bir cihazda kullanabiliyordu. Bu yeni özellikle beraber artık bir WhatsApp hesabı, 4 akıllı telefonda eş zamanlı ve birbirlerinden bağımsız olarak kullanılabilecek. Eklenen yeni cihazlar, otomatik olarak senkron edilecek ve böylelikle kullanıcı, hiçbir mesajı kaçırmamış olacak.

Peki yeni özellik nasıl kullanılacak?

  • Adım #1: İkinci cihaza WhatsApp'ı yükleyin ve giriş ekranına gelin.
  • Adım #2: "Bir cihazı bağla" seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: Ana cihaza gidin ve "Bağlı Cihazlar" menüsüne ulaşın.
  • Adım #4: Ana cihazda "Cihaz bağla" seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: İkinci cihazda görünen QR kodu ana cihazda okutun.

İşte WhatsApp'ın yaklaşmakta olan özelliğini kullanmak bu kadar kolay olacak. Kullanıcı, gerektiği zaman aynı işlemleri uygulayıp, üçüncü ve dördüncü telefon için de WhatsApp hesabını bağlayacak. Ancak unutulmaması gereken bir husus var.

Son Haberler