WhatsApp'ta telefon numarası zorunluluğu dönemi bitiyor!

WhatsApp'ta telefon numarası zorunluluğu dönemi bitiyor!
WhatsApp, yeni bir özellikle uygulamada büyük bir etki yaratacak hamle yapmaya hazırlanıyor. Bu hamleyle birlikte artık telefon numarasını paylaşmak istemeyenler buna mecbur değil. Kullanıcı adı dönemi hoş geldin, sefa getirdin!

WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek amacıyla yeni bir özellik duyurdu. Artık kullanıcılar, hesaplarına bir kullanıcı adı belirleyebilecek ve bu kullanıcı adı aracılığıyla diğer kullanıcılarla iletişim kurabilecekler. Böylece kimseyle telefon numarası paylaşmak zorunda kalmayacaksınız.

Bu yenilik, WhatsApp kullanıcılarına daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamaya yardımcı olacak. Numara paylaşmak yerine kullanıcı adı ekleyebileceksiniz. Böylece diğer kişilerle iletişim kurmak isteyen kişi, kullanıcı adıyla bunu yapabilecek.

kullanıcı Adı Dönemi Geliyor

WABetaInfo'nun haberine göre, bu özellik şu anda geliştirme aşamasında bulunuyor. Genel kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar WhatsApp ayarlarındaki "Profil" sekmesine giderek kullanıcı adlarını belirleyebilecekler.

Kullanıcı adı belirleme özelliği, WhatsApp'ın rakibi Telegram'da da mevcut. Telegram kullanıcıları, belirledikleri kullanıcı adları sayesinde numara paylaşmadan diğer kullanıcılarla iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca, Telegram'da kullanıcı adını arama kutusuna yazarak da hesaplara ulaşılabiliyor.

WhatsApp henüz kullanıcı adlarını beta kullanıcıları için yayınlamadı, ancak yakın bir zamanda Google Play Store veya iOS TestFlight üzerinden beta sürecinin başlaması bekleniyor. Beta süreci tamamlandığında, bu özellik tüm WhatsApp kullanıcılarına açılacak ve herkes kullanıcı adı belirleyebilecek.

Son dönemde birçok yenilik getiren WhatsApp, kısa bir süre önce mesaj düzenleme özelliğini kullanıcılara sunmuş ve sohbetlerin daha gizli saklanmasını sağlayan bir kilit işlevini kullanıma açmıştı. Ayrıca, Android uygulamasının arayüzünü güncelleyerek üst taraftaki sekme çubuğunu alt tarafa taşımıştı.

Son Haberler