WhatsApp'tan, 'Canlı Müşteri Hizmetleri' özelliği geldi

WhatsApp'tan, 'Canlı Müşteri Hizmetleri' özelliği geldi
WhatsApp'ın yakın zamanda yenilenen Windows uygulaması, artık sohbet üzerinden canlı desteğe de fırsat tanıyacak. WhatsApp üzerinden müşteri hizmetlerine erişim sağlayarak, sorunlarınızı dile getirebileceksiniz.

WhatsApp'ın Windows uygulaması, diğer tüm WhatsApp sürümlerinde mevcut olan sohbet üzerinden destek alma hizmetine kavuştu. Whatsapp'ta bir sorunla karşılaştığınızda artık Windows uygulaması üzerinden de canlı sohbet yardımıyla destek alınabilecek.

Peki WhatsApp'taki en yeni özellikler neler? Bu içeriğimizde, sohbet üzerinden desteğe ek olarak, uygulamaya yakın geçmişte gelen en yeni özelliklere yakından bakacağız.

WhatsApp Canlı Destek özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp'ta herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda uygulamanın sol alt köşesinde yer alan Ayarlar simgesine tıklayın. Açılan pencerede Yardım > Bize Ulaşın seçeneklerine basın.

Karşınıza çıkan pencerede "Size nasıl yardımcı olabiliriz?" bölümünde sorununuzu anlatın. Özellikle teknik sorunlar yaşıyorsanız, cihazınızın bilgisini raporunuza eklemek sorunun çözümü için faydalı olabilir.

Bu adımlardan sonra "Gönder" seçeneğine tıkladığınızda WhatsApp, size özel bir sohbet oluşturacak. Bu sohbet üzerinden sorununuzun giderilmesi için canlı destek alabileceksiniz.

Yakın zamanda WhatsApp'a gelen diğer özellikler:

WhatsApp Kanalları

WhatsApp'ın bugün duyurduğu yeni özelliği, aslında bir süredir Telegram'da da mevcut. Tek yönlü bir iletişim aracı olarak karşımıza çıkan WhatsApp Kanalları özelliği, sadece yöneticilerin metin, fotoğraf ve videolar gönderebilecekleri bir deneyim sunacak. Ayrıca WhatsApp'ın anket gibi özellikleri de WhatsApp Kanalları üzerinde kullanılabilecek. Özellik, kullanıcıların sadece ilgi alanları içindeki kanalları takip etme imkanı sağlayacak. Bu yeni özellik, kullanıcılara bazı avantajlar sağlayacak.

WhatsApp Kanalları özelliği kapsamında ister yönetici, isterseniz de takipçi olun, telefon numaranız karşı tarafla paylaşılmayacak. Böylelikle kullanıcı gizliliği korunmuş olacak. Ancak WhatsApp Kanalları üzerinden gönderilen mesajlarda uçtan uca şifreleme bulunmayacak. WhatsApp, bunun ilerleyen dönemlerde gelebileceğini ifade ediyor. Özellik kullanılabilir olduğunda, Durum sayfası altında WhatsApp Kanalları'nı göreceğiz.

WhatsApp Kanalları özelliği aslında duyuru panoları gibi düşünülebilir:

WhatsApp Kanalları özelliğini somut bir şekilde anlatmak gerekirse; örneğin Webtekno ekibi olarak bir WhatsApp Kanalı açtığımız takdirde günlük gelişmeleri tıpkı haber ve içeriklerimiz gibi bu kanal üzerinden yayınlayabiliriz. Siz de bu gelişmeleri kanalımıza katılarak anlık olarak takip edebilirsiniz. Ancak yaptığımız paylaşımlara yorum yapamazsınız. Bunun için yine internet sitemizi veya mobil uygulamalarımızı kullanmanız gerekecek.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre yeni özellik, an itibarıyla birkaç ülkede kullanıma sunuldu. Şirket, her şeyin yolunda gittiğine emin olduktan sonra özelliğin kullanılabilirliğini genişletecek. Haliyle, WhatsApp Kanalları özelliğini birkaç ay içerisinde bizler de kullanıyor olacağız.

Mesaj düzenleme:

WhatsApp'a gelen en son yenilik, mesaj düzenleme özelliği olarak karşımıza çıktı. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde WhatsApp'taki herhangi bir mesajı düzenleyebilecekler. Bir mesaj düzenlendiğinde, düzenlemeye ilişkin ufak bir bilgilendirme de yapılacak.

Sohbet kilidi:

WhatsApp, yaptığı son duyuruda sohbet mesajlarınızı kilitleyebileceğiniz yeni bir özellik getirdi. Sohbet kilidi özelliği ile istediğiniz bir mesajı kilitleyebileceksiniz. Mesajlara erişim ise yalnızca Face ID veya Touch ID ile sağlanabilecek. Gizlenen mesajlar, tıpkı arşivlenen mesajlar gibi ayrı bir sekme olarak görüntülenecek.

Eğer koruma birkaç kez yanlış bir şekilde denenirse, sohbet en sonunda yalnızca "tüm eski mesajların silinmesi" ile açılabilir hale gelecek. Böylelikle artık gizli kalmasını istediğiniz tüm mesajlarınız gerçekten gizli kalabilecek.

Son Haberler