Whatsapp'tan IOS kullanıcılarına bir yenilik daha

Whatsapp'tan IOS kullanıcılarına bir yenilik daha
iOS kullanıcıları WhatsApp görüntülü aramaları için resim içinde resim moduna sahip olacak

Bir blog yazısında WhatsApp, iOS'ta resim içinde resim özelliğinin şu anda beta testinde olduğunu söyledi. Özellik 2023 yılında kullanıcılara sunulacak.

Meta sahipliğindeki WhatsApp, platformda aramayı iyileştirmek için birkaç yeni özellik sundu. Bunlar arasında çağrı bağlantıları, 32 kişilik çağrılar, renkli dalga formları, katılımcılara mesaj gönderme / sessize alma yeteneği ve daha fazlası yer alıyor. Bu ayın başlarında WhatsApp'ın görüntülü aramalar için resim içinde resim modu üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Şirket şimdi de Apple iPhone kullanıcıları için gelecek özelliği doğruladı.

Bir blog yazısında WhatsApp, iOS'ta resim içinde resim özelliğinin şu anda beta testinde olduğunu söyledi. Özellik 2023 yılında kullanıcılara sunulacak. Bu özellik, kullanıcıların bir WhatsApp video görüşmesi sırasında çoklu görev yapmalarına ve diğer uygulamaları kullanmalarına olanak tanıyor.

Blog yazısında WhatsApp, "Şimdi beta testinde ve 2023'te kullanıma sunulacak, küçültülmüş bir çağrı içi video ekranı sayesinde bir çağrı sırasında kolayca çoklu görev yapın" dedi.

Bir WaBetaInfo raporuna göre, iOS için en son WhatsApp beta 22.24.0.79 güncellemesini TestFlight uygulamasından yükleyen beta test kullanıcıları, görüntülü aramalar için resim içinde resim modunu görebilirler. Raporda, özelliğin şu anda en azından iOS 16.1 ve sonrasında çalıştığı belirtildi. Dolayısıyla, iOS 16 için resmi desteği getiren güncellemenin desteklediği özelliklerden biri olabilir.

İlgili bir haberde, anlık mesajlaşma platformu beta testi için üç yeni büyük animasyonlu kalp emojisini kullanıma sunuyor. Bir rapora göre, anlık mesajlaşma uygulaması bu özelliği Android 2.22.18.8 için WhatsApp beta ile uygulamaya koydu.

Son Haberler