WhatsApp'tan iPhone için hayat kurtaran özellik: Android kullanıcıları bunu çok kıskandı!

WhatsApp'tan iPhone için hayat kurtaran özellik:  Android kullanıcıları bunu çok kıskandı!
WhatsApp, iPhone kullanıcıları için çok önemli bir özellik kullanıma sunmaya başladı. Fakat söz konusu özelliğin şu an için Android cihazlara gelmemesi de kullanıcılar tarafından tepki topladı.

Her platformda güncellenen WhatsApp, normal şartlarda iPhone ve Android için yeni özellikleri aynı süreçte alıyor.

Ancak bu kez işler değişti. Normalde gelen yenilikleri ilk olarak Android cihazlarda görürken, WhatsApp bu kez son yeniliği iOS, yani iPhone'lar için getirdi. Öyle ki Android kullanıcıları bunu kıskandı bile diyebiliriz.

WhatsApp'ın iOS sürümüne bomba yenilik

Gizchina sitesinin aktardığına 2.23.9.70 numaralı WhatsApp güncellemesi ile sesli mesaj transkripsiyonu özelliği geldi. Peki nedir bu özellik ve ne işe yarıyor?

whatsapp-transcription.jpg

Sesli mesaj transkripsiyon özelliği, alıcının sesi dinlemek yerine okuyabilmesi için sesli mesajları metinlere dönüştürüyor. Aslında yıllardır bu özellik bir umut bekleniyordu ve neyse ki 2023 itibariyle görmeye başladık.

Mesajlaşma iletişiminde yeni bir deneyim sunan bu yenilik, müsait olmayan ortamlarda artık gelen sesli mesajları sizin için metne dönüştürecek.

Yukarıdaki ekran görüntüsü aslında her şeyi anlatıyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu özelliği etkinleştirdiğinizde, sesli mesajların altında bir baloncuk görünecek. Bu sayede sesli mesajı metne dönüştürecek ve daha sonradan sesleri dinlemeye ihtiyacınız kalmayacak.

Yeni özellik herkese ne zaman gelecek?

WhatsApp'ın geliştirdiği ve faydalı olan bu özellik şu an sınırlı sayıda kullanıcı için sunuldu. Bu özellikten faydalanmak için iOS cihazlarda TestFlight aracılığıyla WhatsApp'ın beta sürümünü indirmiş olmanız gerekiyor. Ancak tüm bunlar için uğraşmak istemiyorsanız WhatsApp, birkaç hafta için de bu özelliği kullanıma sunacaktır diye tahmin ediyoruz.

Kaynak: Gizchina

Son Haberler