Whatsapp'tan ortalığı karıştıracak özellik!

Whatsapp'tan ortalığı karıştıracak özellik!
WhatsApp, gruplardaki mesajları şikâyet etmeyi sağlayacak bir özelliği devreye sokmak için çalışıyor. Bu özellikle birlikte grup üyeleri, incelenmesini istediği mesajları yöneticiye bildirebilecek.

Meta bünyesinde faaliyet gösteren popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek için uygulamaya yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Platform, geçtiğimiz günlerde iletilen mesajlara açıklama ekleme, anketlere tek bir yanıt verme gibi bir dizi yararlı özelliği bizle buluşturmuştu.

Şimdi ise grupları ilgilendiren yeni bir özelliğin geleceği ortaya çıktı. WABetaInfo tarafından uygulamanın Android için beta sürümünde fark edilen bu yenilik, gruplardaki uygunsuz mesajların önüne geçmeye yarayacak.

Gruplardaki mesajları yöneticiye şikayet edebileceksiniz

Platformun şu anda test ettiği özellik, gruplarda yer alan mesajların grup yöneticilerine şikâyet etmeye olanak tanıyacak. Bu şekilde de yöneticilerin grupları çok daha iyi ve güvenli bir şekilde yönetmesi sağlanacak.

Adeta ispiyonlama gibi bir işlevi olan özellik etkinleştirildiğinde, grup üyeleri uygunsuz gördükleri mesajları yöneticilere bildirebilecek. Bunun ardından da yöneticiler, mesajı inceleyecek ve uygunsuz olup olmadığına karar verecek. Eğer bir ihlal varsa, o mesajı "herkesten sil" seçeneğiyle silebilecek. Özellik, grup ayarları bölümünden aktif hâle getirilebilecek.

Gruplardaki uygunsuz içeriklerin paylaşılmasını engellemede oldukça yararlı olacağa benzeyen özellik şu an için geliştirme aşamasında. Ne zaman genel çapta kullanıma sunulacağı konusunda ise bir bilgi yok.

Son Haberler