Windows 10, o tarihten sonra güncelleme almayacak

Windows 10, o tarihten sonra güncelleme almayacak
Microsoft, Windows 10'un bundan sonra büyük bir güncelleme almayacağını açıklayarak, son büyük güncellemenin hangi tarihe kadar geçerli olacağını da duyurdu.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, milyonlarca kullanıcıya sahip olan Windows 10 ile ilgili tarihi bir açıklama yaptı. Yapılan resmi açıklamada, Windows 10'un "emekliye ayrılması" hamlesinin ilk aşamasına geçildiği belirtildi. Öyle ki Windows 10, 22H2'den sonra bir daha büyük bir güncelleme almayacak.

İşletim sistemi, 22H2 güncelleme sürecinin tamamlanmasının ardından ayda bir kez güncellenecek. Bu güncelleme, sadece güvenlik özelliklerinden ibaret olacak. Yani Windows 10 için yeni bir özellik gelmeyecek. Şirket, kullanıcıların en yeni özellikler için Windows 11'e geçiş yapabileceklerini duyurdu. Elbette bunun için sahip olduğunuz bilgisayarın Windows 11 sistem gereksinimlerini sağlaması gerekecek.

Peki Windows 10 ne zaman desteklenmeyecek?

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 10 için sunulan güvenlik güncellemeleri, 14 Ekim 2025 tarihine kadar devam edecek. O tarihten sonra Windows 10, kendinden önceki işletim sistemleriyle aynı kaderi yaşayacak. Bu arada; belki size daha yakın bir geçmiş gibi gelebilir ancak Windows 10, 2015 yılında piyasaya sürülmüştü. Yani bu işletim sistemi, yaşam döngüsünün çoğunu tamamladı...

Yine de şu an için endişe edecek bir şey olmadığını belirtelim. Windows 10, özellikler açısından zaten oturmuş bir işletim sistemi. Bundan sonra gelecek güncellemeler, işletim sisteminin güvenlik açıklarına karşı korunmasını sağlayacak. Böylelikle Windows 10 kullanıcıları, 2025 yılına kadar Windows 10'u gönül rahatlığıyla kullanabilecekler...

Son Haberler