Windows 10 satışları artık microsoft.com'dan yapılmayacak

Windows 10 satışları artık microsoft.com'dan yapılmayacak
Microsoft, resmi sitesi aracılığıyla yaptığı Windows 10 lisans satışlarını sadece birkaç gün sonra durduracağını açıkladı. Peki bu ne anlama geliyor?

Çevrimiçi olarak bir Windows 10 lisansı satın almak istiyorsanız acele etmeniz gerekecek. Zira Microsoft, bu ayın sonuna kadar web sitesinde Windows 10 lisansları sunmayı durduracak.

Windows 10 Home, Professional ve Workstation resmi Microsoft sayfalarında artık şu cümleleri içeren bir metin bulunuyor: "Windows 10, 31 Ocak 2023 tarihinden sonra artık satın alınamayacaktır. Windows 10, 14 Ekim 2025 tarihine kadar bilgisayarınızın virüslerden, casus yazılımlardan ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korunmasına yardımcı olan güvenlik güncelleştirmeleriyle desteklenmeye devam edecektir."

Mesaj ayrıca Windows 11'e bir bağlantı da içeriyor.

Bu, 31 Ocak'tan sonra Microsoft'un web sitesinde yalnızca Windows 11 lisansları satılacağı anlamına geliyor. Ancak bu, artık başka hiçbir yerden Windows 10 lisansı satın alamayacağınız anlamına gelmiyor. Üçüncü taraf perakendecilerden Windows 10 lisansı satın almaya devam edebileceksiniz. Windows 10'un fiziksel kopyaları da satışa sunulmaya devam edilecek.

Görünüşe göre Microsoft mümkün olduğunca çok kullanıcının Windows 11'i kullanmasını sağlamak için elinden geleni yapmaya devam edecek. Windows 11 kötü bir işletim sistemi olmasa da, birçok kişi Windows 10'u tercih ediyor.

Son Haberler