Windows 11'e çok büyük bir yenilik geliyor!

Windows 11'e çok büyük bir yenilik geliyor!
Son güncelleme ile Windows 11 kullanıcıları Android uygulamalarını dizüstü ve bilgisayarlarında çalıştırabilecek

Yazılım devi Microsoft, Windows 11 için Android için Windows Sistemi'nde (WSA) Android 13 desteğini beta olarak yayınlıyor. Duyuru Microsoft tarafından bir GitHub gönderisi aracılığıyla yapıldı. "Bugün Android Önizleme Programı için Windows Alt Sistemi üyelerine Windows 11'de Android için Windows Alt Sistemi için bir güncelleme gönderiyoruz. Bu güncelleme (2211.40000.7.0) WSA'yı Android 13'e güncelleyecek ve genel güvenilirlik ve performans düzeltmelerini içerecek" dedi.

Windows Subsystem for Android (WSA), Android 12 işletim sistemine dayalı olarak piyasaya sürülen bir Android emülatörüdür. Son güncelleme ile Windows 11 kullanıcıları Android uygulamalarını dizüstü bilgisayarlarında ve bilgisayarlarında çalıştırabilecekler. Şu anda Android Önizleme Programı için Windows Alt Sistemi üyelerine beta kanalında test edildiğini unutmayın. Bir Android Police raporunda, kararlı WSA sürümünü çalıştırmak için bir Windows Insider ve bu en son Android 13 beta sürümünü çalıştırmak için bir WSA Önizleme üyesi olunması gerektiği belirtiliyor.

Microsoft ayrıca Amazon App Store'u WSA'ya getirmek için Amazon ile ortaklık kurdu. Microsoft, Windows 12'de Android 11 desteğinin yanı sıra 2211.40000.7.0 güncellemesinin dokuz önemli değişiklik getirdiğini söylüyor. Bunlar;

- Android için Windows alt sistemi Android 13'e güncellendi

- Otomasyon için WSA'yı kapatan yeni bir komut eklendi

- Önyükleme performansında iyileştirmeler (%50, P10 kasası)

- Fare tıklama girişinde iyileştirmeler

- Pano stabilitesinde iyileştirmeler

- Uygulama yeniden boyutlandırmada iyileştirmeler

- Android 13 için Intel köprü teknolojisine yükseltildi

- Windows'ta açılan medya dosyalarında güvenilirlik iyileştirmeleri

- Uygulama kısayollarını destekleyen uygulamalar için Jumplist girişleri

Bir başka haberde, Microsoft kısa süre önce Skype'ını gelişmiş yükleme deneyimi, yeni resimler ve animasyonlu ifadelerle yeniledi. Şirket daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yeni performans geliştirmeleri getirdi ve hataları düzeltti. "Tema renkleri geçen yılki sürümden güncellendi ve Skype için açık ve koyu temada kendi favori renginizi seçebilmeniz için ek renk seçenekleri ekledik. Bu güzel yeni canlı renkler artık ürünün her yerinde daha belirgin bir şekilde görülebiliyor" dedi.

Son Haberler