Xiaomi'den çift kameralı artırılmış gerçeklik gözlüğü: Mijia AR

Xiaomi'den çift kameralı artırılmış gerçeklik gözlüğü: Mijia AR
Çinli teknoloji devi Xiaomi geniş ürün yelpazesine bir yenisini daha kazandırdı. Şirket, son olarak Facebook'un geliştirdiği Rayban Stories cihazından yeni bir artırılmış gerçeklik gözlüğü ile teknoloji piyasasının nabzını yokladı. Çift kameradan oluşan gözlük, hafif yapısı ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Xiaomi Mijia AR özellikleri ve fiyatı hakkında tüm detayları sizler için bir araya getirdik. İşte detaylar...

Çinli teknoloji devi Xiaomi, anavatanında gerçekleştirdiği bir etkinlikte yeni bir ürün tanıttı. Şirket; Google, Meta ve Apple gibi şirketlerin de çalıştığı akıllı gözlük kategorisine dahil oldu. "Mijia AR" olarak isimlendirdiği artırılmış gerçeklik gözlüğünün tanıtımını yapan Xiaomi, bu ürünle tüketicileri etkilemeyi başarabilir gibi görünüyor.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalara göre Mijia AR, 100 gram ağırlığında olan bir gözlük. Bu oldukça düşük bir değer zira gözlük, çok daha ağırmış gibi görünüyor. Gözlüğün en önemli eksiği ise katlanabilir yapıda olmaması. Yani bu gözlük, sürekli açık bir halde kalacak.

Karşınızda Xiaomi Mijia AR

Xiaomi'nin artırılmış gerçeklik gözlüğü, üstün performansı ve kaliteli kamerası ile konuşulacak gibi görünüyor. Zira bu gözlükte 8 çekirdekli özel bir Snapdragon işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunuyor. Mijia uygulaması aracılığıyla akıllı telefona bağlanan gözlük, bu sayede anlık veri aktarımı imkanı sağlıyor. Kullanıcılar, bu gözlüğü kullanırken fotoğraf ve video çekebilecek, bunlara filtre uygulayabilecek ve sosyal medya hesaplarında paylaşabilecekler.

akilli-gozluk-xiaomi-mijia-glasses-camera-tanitildi-2.jpg

Xiaomi Mijia AR, ikili kamera kurulumuna sahip. Bu kamera kurulumunda 50 MP çözünürlük sunan birincil kamera yer alıyor. Gözlüğün periskopik telefoto kamerası ise 8 MP çözünürlük sunuyor ve OIS destekliyor. Xiaomi'ye göre bu kamera, 5x optik yakınlaştırma ve 15x'e kadar hibrit yakınlaştırma yapabiliyor.

Xiaomi, artırılmış gerçeklik gözlüğünü 399 dolar karşılığında satacak. Ürünün Türkiye'ye gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Son Haberler