Yapay zeka destekli 'Gmail' kullanıma sunuldu: Siz bırakın, yerinize o mail yazsın!

Yapay zeka destekli 'Gmail' kullanıma sunuldu: Siz bırakın, yerinize o mail yazsın!
Google'ın üretken yapay zeka hamlelerinden biri daha kullanıma sunuldu. Gmail artık daha akıllı, işte gelen yenilikler.

Google'ın üretken yapay zekası artık kullanıma hazır durumda. Daha önce Google G/Ç konferansıda Google, yapay zekaya dayalı yeniliklerini duyurdu. Bu kapsamda Gmail'de bu yeniliklerden faydalanan bir uygulama oldu.

Teknoloji devi yapay zeka destekli Gmail uygulamasını kullanıma sunmaya başladı. Sizin yerinize kısa metinler oluşturan bu yenilik, kullanıcıların günlük hayatta işlerini de kolayaştırıyor.

Gmail artık yapay zekayla çok daha akıllı

ChatGPT benzeri bu teknoloji, Gmail'de 'Yazmama yardım et' özelliği ile sizin yerinize e-postalar oluşutrabiliyor.

Başlangıçta web için yayınlanan bu özellik, artık Google'ın mobil Gmail uygulaması için de Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Ancak bunun halen beta aşamasında olduğunu, Google Workspace Labs programına kayıt olmanız gerektiğini unutmamakta fayda var. Eğer daha önce kayıt olduysanız Android cihazlarınızda artık yapay zeka destekli Gmail uygulamasını kullanabilirsiniz. Peki bu özellik tam olarak nasıl işliyor?

ChatGPT ve Bard'da olduğu gibi isteme göre metin paragrafları oluşturulıyor. Örneğin yeni bir e-posta taslağı açtığımızda, sağ alt köşede yer alan kalem simgesine dokunup, 'yazmama yardım et' seçeneği ile önerileri seçebilir ve mailinizi oluşturabilirsiniz.

Kaynak: Androidpolice
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler