Yapay zeka önümüzdeki hafta Meclis'e geliyor!

Yapay zeka önümüzdeki hafta Meclis'e geliyor!
DEVA Partisi Balıkesir milletvekili Burak Dalgın, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak, Meclis'te ChatGPT hakkında bir soru önergesi sunacağını açıkladı.

Yapay zekâ destekli sohbet botları son 1 yıldır artık iyice hayatımıza girmiş durumda. Gerek yazdığımız bir makale, tez, ödev yazısı veya sunum gibi konularda gerekse komutlarla ihtiyacımız olan görseli yaratmak gibi konularda biz insanlara yardımcı olan bu yapay zekâlar artık her yerde ve çok kolay bir şekilde ulaşılabilir durumda.

Aldığımız habere göre Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu durumdan geri kalmayacak. DEVA partisinden Balıkesir milletvekili olan Burak Dalgın, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda önümüzdeki hafta ChatGPT ile ilgili mecliste soru önergesi sunacağını duyurdu.

"Siyaseti Cobot (insan-robot işbirliği) çağına ısındıralım."

hurricane isimli bir Twitter kullanıcısının yaptığı Tweet selinde ChatGPT'yle ilgili bir takım gelişmelerden bahsediyor. Bu gelişmeler arasında radyo sunucusu Mark Walters'ın ChatGPT'ye kendisini zimmetine para geçirmekle suçlaması yüzünden açtığı bir dava, IKEA'nın yapay zekâ kullanarak ürettiği mobilyalar ve Photoshop'un yeni yapay zekâ destekli boş alan doldurma teknolojisi gibi haberler yer alıyor.

Bu Tweet seline cevap veren Dalgın, bu konudan esinlenip esinlenmediğini belirtmeden ChatGPT hakkında bir soru önergesi hazırladıklarını belirtti. Bu hafta başında Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak soru önergeleri arasında ChatGPT de yer alacak.

Şu anda soru önergesinin içeriğini bilmiyoruz ancak TBMM'de sunulduğu takdirde detaylarını burada sizlerle paylaşacağız. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Son Haberler