Yok artık dedirtecek icat! Ağız içine yerleştirilen bluetooth mouse geliştirildi

Yok artık dedirtecek icat! Ağız içine yerleştirilen bluetooth mouse geliştirildi
Teknoloji her geçen gün şaşırtıcı şekilde ilerlerken, ağızları açık bırakacak bir icat yapıldı. Elle kontrol sağladığımız mouseların yanı sıra artık ağız içine yerleştirilen ve dille kontrol edilebilen bir mouse geliştirildi. Bluetooth ile çalışan ve "Mouthpad" isimli bu mouse, uzuv kaybı olan insanların hayatını kolaylaştıracak.

Ağıza yerleştirilerek cihazların kontrol edilmesini sağlayan bir ara birim fikri birkaç yıldır gündemde olan ve üzerine araştırmalar yürütülen bir konu. Bu süreci tamamlayarak nihai bir ürün haline getiren ise Augmental Technologies isimli bir şirket oldu.

Ürün özellikle felç ve türevi rahatsızlıklar sonucu telefon ve bilgisayar gibi cihazları elleri ile kontrol etmede sorun yaşayan bireyleri hedef alıyor. Ağıza yerleştirilerek neredeyse tamamen görünmez olan bu ara birime şirket "Mouthpad" adını vermiş.

Bağlantı bluetooth ile, kontrol dil ile gerçekleştiriliyor

Mouthpad, basınca duyarlı bir yüzeye sahip ve damağa yerleştiriliyor. Gezinme ve tıklama ise gerçek zamanlı olarak takip edilen dil hareketleri ile gerçekleştiriliyor.

Herhangi bir yazılımsal kuruluma ihtiyaç duymayan Mouthpad, kutusundan çıkar çıkmaz bluetooth bağlantısı ile tüm cihazlara bağlantı sağlıyor. Dental sağlık ürünlerinde de kullanılan ve herhangi bir risk içermeyen özel materyaller ile üretilen Mouthpad, MacOS, iOS, Windows, Linux ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Cihaz kutusunda 2 saat içinde şarj oluyor ve 5 saate kadar kullanım sunuyor.

Son Haberler