YouTube Music'in ardından Spotify da masaüstü uygulamasını yeniledi: Tasarımı değişti

YouTube Music'in ardından Spotify da masaüstü uygulamasını yeniledi: Tasarımı değişti
Google, henüz birkaç gün önce YouTube Music uygulamasının masaüstü sürümünde tasarımı güncelledi. Hemen akabinde Spotify da masaüstü uygulamasını yeni tasarımla sil baştan yaptı.

Müzik ve Podcast devi Spotify, tüm platformlarda uygulamalarını yeni özellik ve tasarım değişiklikleriyle güncelliyordu. Uzun süredir masaüstü uygulamasına dokunmayan şirket, kısa süre önce önemli bir güncelleme yaptı.

Söz konusu güncellemeyle birlikte Spotify masaüstü sürümü, yeni tasarıma kvavuştu ve daha kullanışlı hale geldi. Bu güncellemenin YouTube Music'in tasarım değişikliği yapılmasından sonra gelmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Spotify uygulamasına tasarımsal değişiklik

Engadget'in aktardığına göre Spotify, ana içerik bakımından herhangi bir değişiklik yapmadı. Önerilen şarkılar aynı kalırken, asıl değişiklik uygulamanın sol tarafında yer alan bölümde gerçekleşti.

Artık Spotify'ın masasüstü uygulamasının sol tarafında ''Kitaplığınız'' sekmesi bulunuyor. Bu, kaydedilmiş müzik ve podcast koleksiyonlarına çabucak erişmenizi sağlıyor. Buna ek olarak sanatçının biyografisine göz atmanızı sağlayan yeni bir ''Şu Anda Yürütülüyor'' görünümü de yine yapılan güncelleme ile geliyor. Bu alan, sanatçıdan ürün almanızın yanı sıra, yaklaşan etkinliklere erişebilmek de mümkün.

516fe1c0-0f93-11ee-badf-efc65d8c.jpg

Son olarak yeni bir şeylere yer açmak için ''Arkadaş Etkinliği'' akışı da talındı. Ancak bunları yine taşıma işlemi yaparak eski haline getirebilirsiniz.

Yeni tasarıma geçiş yapmak için uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.

Son Haberler