YouTube'da yeni dönem: Artık oyun da oynanabilecek

YouTube'da yeni dönem: Artık oyun da oynanabilecek
Video izleme platformu YouTube, kullanıcılara çok yakında farklı bir deneyim daha yaşatacak. Çevrim içi oyun hizmeti için ilk bilgiler geldi.

Google'ın video hizmeti YouTube, son yıllarda önemli değişikliklere uğradı. Şirketin büyük gelir kaynaklarından biri olan bu platform, daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşıp, reklamlardan elde edilen gelirleri artırmak için farklı stratejiler ortaya koyuyor.

Daha önce YouTube, reklam gelirlerinin etkilenmemesi için Adblock tarzı reklam engelleyici kullananlar için yeni bir engellemeyi uygulamaya başladı. İlerleyen zamadna reklam engelleyici kullandığınız anlaşılırsa YouTube, bunu otomatik olarak engelleyecek ve videoyu oynatmanıza izin vermeyek. Ama bunun dışında yaklaşan başka bir yenilik daha var ve bu da ounlarla ilgili.

YouTube, Playbles ile oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor

YouTube, Playbles isimli hizmetiyle video platformuna oyunları getirmeye hazırlanıyor. The Wall Sreet Journal'ın haberine göre YouTube, çalışanlarına "Playables" adlı yeni bir YouTube ürününün beta aşamasına katılmaya davet eden bir e-posta gönderdi.

Rapora göre YouTube'ın Playbles'i, kullanıcıların doğrudan YouTube web sayfası veya mobil uygulamasında çeşitli oyunların keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak. Ayrıca şirket bunun için ''paylaşması kolay olacak oyunlar'' açıklamasını kullınyor.

Şu anda beta aşamasında ve çok yeni olan Playbles için net bir bilgi bulunmuyor. Ancak kullanıcıyı platformda tutmak isteyen YouTube, bu stratejisi ile gelirlerini artırmanın yeni bir yolunu daha arıyor gibi görünüyor.

Son Haberler