Zam yapmayı hatırladılar! Amazon Prime'a yüzde 400 zam

Zam yapmayı hatırladılar! Amazon Prime'a yüzde 400 zam
Amazon, Türkiye'de açıldığından beri 7,90 TL olan Prime hizmetine büyük zam yaptı. En uygun fiyat olarak rakiplerinden ayrılan Amazon Prime, artık 39 lira oldu.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon, içerisinde Prime Video ile Prime Gaming hizmetlerini de içeren "Amazon Prime" hizmetine zam yaptı. Bugüne kadar ilk 30 gün ücretsiz olduktan sonra aylık 7,90 TL karşılığında satın alınabilen Amazon Prime'ın fiyatı, tam 3,8 katına çıktı. Peki Amazon Prime güncel fiyatı nasıl oldu?

Amazon Prime'ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre kullanıcılar, ilk 30 günlük ücretsiz sürümü kullanmaya devam edebilecekler. Ancak bundan sonraki süreçte 7,90 TL yerine 39 TL ödeme yapılması gerekecek. Tüketiciler, Amazon Prime'ın e-ticaretteki avantajlarının yanı sıra, Prime Video ile Prime Gaming hizmetlerine de yine bu tutarı ödedikten sonra ulaşabilecekler.

İşte Amazon'un internet sitesindeki açıklama

Amazon Prime, bugüne dek rakiplerine kıyasla oldukça uygun fiyatlı bir hizmet olarak kalmıştı. Hatta bu yüzden Türkiye'deki internet kullanıcılarının gözünde özel bir yere sahip olmuştu. Türkiye'de hizmet vermeye başladığı ilk günden beri aynı fiyatta kalan hizmet, artık 39 TL karşılığında kullanılabilecek.

Amazon Prime'ın sunduğu avantaj ve hizmetler şöyle sıralanabilir:

  • Prime Alışveriş
  • Prime Video
  • Prime Gaming
  • Prime Day

Son Haberler